|   | 

Samochód używany jak nowy? Sprawdź, gdzie go kupić!

Poszukiwanie odpowiedniego auta używanego nie jest wcale takie proste, jak może się wydawać. Chociaż wybór jest ogromny, to jednak musimy pamiętać o tym, że nie każde auto jest godne uwagi. Jak nie dać się oszukać?

Przy zakupie używanego samochodu z drugiej ręki istnieje ryzyko, że trafimy na taki pojazd, który będzie odbiegał swoim stanem technicznym oraz prawnym od opisu. Zdarza się, że sprzedający „zapomina” o poinformowaniu swoich klientów o bardzo ważnych wadach pojazdu. W związku z tym, jeśli nie mamy większej wiedzy i doświadczenia dotyczącego motoryzacji, możemy stać się ofiarą oszustwa.

Czy zatem jest jakiś sposób na zakupienie auta używanego bez ryzyka? Przede wszystkim powinniśmy uważać na ogłoszenia, giełdy oraz komisy, gdzie niebezpieczeństwo trafienia na pojazd nieodpowiadający swojemu opisowy jest wysoki. Wtedy powinniśmy zawsze sprawdzić jego stan – samodzielnie albo z pomocą rzeczoznawcy.

Gdy chcemy zakupić auto bez niebezpieczeństwa, powinniśmy zajrzeć do salonów dealerskich. Znajdziemy w nich nie tylko pojazdy nowe, ale również te z drugiej ręki. Dlaczego warto zdecydować się na taką ofertę? Przede wszystkim możemy mieć wtedy pewność co do stanu technicznego i prawnego pojazdu – otrzymujemy możliwość sprawdzenia dokumentów auta, więc widzimy na dłoni, w jakiej jest ono kondycji.

Także przy zakupie pojazdu z drugiej ręki od salonu dealerskiego możemy otrzymać gwarancję wynoszącą pół roku lub nawet cały rok. Zatem jeśli coś objętego ochroną gwarancyjną się zepsuje, możemy otrzymać fachową pomoc ASO marki bez dodatkowych opłat.

W salonie dealerskim możemy skorzystać również z dodatkowych udogodnień, na przykład wziąć korzystny kredyt samochodowy, skorzystać z leasingu dla firmy czy wykupić tani pakiet ubezpieczeń.

Auta używane kupimy obecnie w różnych salonach dealerskich, na przykład Honda, Toyota, Ford samochody używane możemy sprawdzić już teraz on-line, dlatego możemy już teraz zapoznać się z dostępnymi propozycjami i umówić się na jazdę próbną wybranym pojazdem.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również