|   | 

Elektryczne łóżka obrotowe – co warto o nich wiedzieć?

​Obrotowe łóżko elektryczne zapewnia niezwykły komfort użytkownikom, takim jak osoby niepełnosprawne, chorzy czy seniorzy. Jego największą zaletą jest możliwość sterowania elektrycznego. Można nim łatwo operować za pomocą pilota, zarówno z poziomu użytkownika łóżka, jak i przez osobę opiekującą się nim. Jakie jeszcze są funkcje łóżka twist i jak mogą ułatwić życie osobom niesamodzielnym?

Jak działają elektryczne łóżka obrotowe?

Elektryczne łóżka z funkcją fotela mogą stanowić niezbędne wyposażenie szpitali, placówek medycznych czy nawet domów seniora. Z wyglądu nie przypominają jednak typowych sprzętów szpitalnych. 

Łóżko rehabilitacyjne jest bogato wyposażone, co ułatwia częstszą zmianę pozycji eliminując ryzyko powstawania bolesnych odleżyn. Sprzętem tym można sterować przy użyciu pilota, dzięki któremu łatwo można przejść z pozycji siedzącej do leżącej i na odwrót. Pozwala to nie tylko na wyeliminowanie niewygodnego podkładania poduszek czy podciągania pacjenta, ale również na samodzielne wstawanie z łóżka i przesiadanie się np. na wózek inwalidzki. Dodatkowymi zaletami tego typu łóżka są:

  • funkcja unoszenia nóg,
  • funkcja pionizacji i obrotu.

Łóżko rehabilitacyjne twist pomaga zatem w codziennej aktywności ruchowej oraz przy użyciu pilota, umożliwia łatwą i szybką zmianę pozycji, eliminując przy tym wysiłek, jaki chory lub opiekun musieliby włożyć w wykonanie tej czynności. 

Elektryczne łóżko z obrotem

Łóżko dla chorego twist – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Łóżko rehabilitacyjne twist jest wyposażone w kółka, co umożliwia swobodne umieszczenie go w dowolnym pomieszczeniu oraz przemieszczanie. Sprzęt ten ma pozytywny wpływ na proces zdrowienia pacjentów, gdyż jego celem jest przede wszystkim zapewnienie maksymalnej wygody leczonej osobie. Łóżka twist umożliwiają przyjęcie pozycji półleżącej, siedzącej, a także bezpieczne ustawienie sylwetki. Dzięki nim pacjenci zyskują większą niezależność i są w stanie samodzielnie ustawić oparcie na najbardziej komfortowym poziomie. Osoby, które opiekują się całkowicie niemobilnymi pacjentami dzięki elektrycznemu łóżku obrotowemu również mają ułatwione zadanie. Funkcja automatycznego obrotu całego łóżka pozwala na wygodniejsze podanie posiłków choremu czy wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych. Przechylenie łóżka natomiast znacznie pomaga opiekunom osób cierpiących na problemy z oddychniem, np. w ułożeniu ich w pozycji drenażowej.

Łóżko dla chorego twist zostało zaprojektowane tak, by zarówno obciążania opiekuna fizycznie były znacznie zminimalizowane, jak i komfort pacjenta był utrzymany na jak najwyższym poziomie.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również