|   | 

Czy tablet może zastąpić komputer?

Najpierw był komputer – urządzenie o dużych rozmiarach, bez możliwości jego przenoszenia i o mniejszej wydajności niż kilka lat później. Kolejnym przełom to pojawienie się laptopów, które skutecznie, chociaż nie w każdej dziedzinie życia, zastąpiły komputery stacjonarne. I wreszcie tablety, czyli niezwykle mobilne urządzenia, które mają jeszcze mniejsze rozmiary i duże możliwości przez niektórych porównywalne do tych u laptopów. Czy aby na pewno?

Co ma do zaoferowania tablet?

Tablety nie są już urządzeniami, które zaskakują społeczeństwo. Kiedy pojawił się pierwszy model, dla wielu była to rewolucja, uznano go za coś pomiędzy smartfonem, a laptopem, jak zatem łatwo można przypuszczać, było to urządzenie bardziej intuicyjne i większych możliwościach niż smartfon, ale mniejszych niż laptop. Dzisiaj już ta teoria podlega wielu wątpliwościom, ponieważ:

  • tablety wykorzystywane są do pracy, można na nich pisać, otwierać dokumenty i gromadzić wszystkie niezbędne dane i informacje – mają coraz większą pamięć
  • są cenione przez studentów, którym służą jako pomoc naukowa
  • doskonale sprawdzają się do czytania e-booków, robienia zdjęć, rozmów internetowych ze znajomymi
  • wysokiej jakości modele są świetnymi centrami multimedialnymi. Na tablecie obejrzymy film, posłuchamy muzyki i zagramy w gry

Wiele więc wskazuje na to, że tablet może być alternatywą dla laptopa...są jednak pewne ALE.

Dlaczego nie?

Tablety nie są na tyle wydajne i przystosowane do wielozadaniowej pracy, aby mogły sprawdzić się w każdych okolicznościach. Z pewnością nie zastąpią nam one urządzenia, z którego korzystamy intensywnie przez 8 godzin w pracy. Nie docenili go też gracze, ponieważ zaawansowane technologicznie gry nie mogą być na nich użytkowane. Problem pojawia się także przy wyświetlaniu plików, jak też stron internetowych, nie wszystkie zostały odpowiednio przystosowane do urządzeń mobilnych.

Tablety mają swoje zalety i mogą stanowić doskonałe uzupełnienie laptopa. Kiedy wyjeżdżamy w podróż czy udajemy się na spotkanie biznesowe lub na uczelnie, okazuje się często niezawodny. Dlatego warto jest zapoznać się z ofertą na rynku m.in. na stronie ale.pl, która jest coraz bogatsza.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również