|   | 

Używane motocykle – uważaj, gdzie kupujesz!

Nowe motocykle uznanych marek mogą kosztować naprawdę sporo – mówimy tutaj o cenach porównywalnych do średniej klasy samochodów. Jeśli także chcesz mieć dobry motocykl, nie musisz jednak wcale przeznaczać na zakup fortuny – warto poszukać używanego, ale nadal w dobrym stanie. Gdzie można dostać takie maszyny?

Z kupnem używanych motocykli jest podobnie jak z samochodami – problem zasadza się głównie na tym, że sprzedający może nie do końca poinformować kupującego o wszystkich wadach pojazdu. Może być to zarówno zatajenie faktu wypadku, jak również tego, że pojazd nie ma oryginalnych części. Gdy zatem interesują cię motocykle używane, trzeba mieć również oczy dookoła głowy, aby nie natknąć się na handlarza – oszusta, który po prostu spróbuje sprzedać nam pojazd w całkowicie innym stanie technicznym niż w opisie.

Jeśli chcesz zakupić używany motocykl, najlepiej wiedzieć, na co dokładnie patrzeć, aby nie zostać oszukanym. Oczywiście, nie każdy zna się na motoryzacji na tyle, aby wyłapać wszystkie niuanse. Wtedy można poprosić o pomoc kogoś, kto zna się lepiej na rzeczy. Także możemy skorzystać z usług rzeczoznawców – w cenie kilkuset złotych specjalista dokładnie sprawdzi dla nas pojazd i przedstawi nam rzetelne dokumenty potwierdzające jego stan. W ten sposób możemy ustrzec się przed nieudaną transakcją albo znaleźć idealny model.

Jednak jest jeszcze jedna opcja – motocykle używane sprzedawane przez salony dealerskie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że po używany motocykl czy samochód również można udać się do dealera i to bardzo dobry pomyśl, gdy chcemy mieć transakcję udaną pod każdym względem. Dlaczego?

Przede wszystkim salony dealerskie oferują motocykle dokładnie sprawdzone – przed wystawieniem na sprzedaż są one poddawane przeglądom, a klient ma wgląd w ich wyniki. W razie usterek lub zużycia elementów są dokonywanie niezbędne naprawy i wymiany, więc nie musimy na start ponosić większych kosztów. Dodatkowo na pojazd można otrzymać gwarancję! Zatem wtedy, gdy coś się stanie, można otrzymać pomoc salonu.

Zatem jeśli poszukujesz dobrego i używanego motocykla, poszukaj okazji w salonach dealerskich – nie ryzykuj!

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również