|   | 

Dom

Zatrudnienie pomocy domowej - jak się do tego zabrać?

Dowiedz się gdzie szukać profesjonalistów z doświadczeniem, którym warto zaufać.

Dlaczego warto zatrudnić pomoc domową?

Przede wszystkim dlatego, by odciążyć siebie i innych domowników, by mieć więcej czasu dla bliskich oraz na realizowanie własnych pasji. Żyjemy w ciągłym biegu, co widać szczególnie w dużych miastach. Nie mamy kiedy na spokojnie usiąść, porozmawiać z tymi, na których nam zależy, za mało uwagi poświęcamy dzieciom, bo wciąż mamy coś do zrobienia. Na szczęście coraz głośniej mówi się o tym, że warto zadbać przede wszystkim o siebie, by wyrwać się z kieratu i zwyczajnie odpocząć. Pomóc w tym może osoba, która zawodowo zajmuje się sprzątaniem domów i mieszkań. Nie musisz się stresować, że ktoś będzie grzebał w Twoim bałaganie. To żaden wstyd, a dla niektórych sposób na życie.

Nie przejmuj się też teściową, czy koleżankami, które powiedzą, że sama sobie nie radzisz. Wręcz przeciwnie. Zorganizowanie sobie pomocy jest przejawem zaradności życiowej. Wcale nie musisz harować od świtu do nocy, by komukolwiek udowadniać swoją wartość.

Gdzie szukać pomocy domowej?

Ogłoszeń w internecie nie brakuje. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: "sprzątanie mieszkania w Poznaniu", by uzyskać setki ofert. Ważnym jest jednak, by nie zapraszać do siebie pierwszej lepszej osoby. Musisz mieć pewność, że będzie to ktoś sprawdzony, godny zaufania. Najbezpieczniej będzie skorzystać z firm sprzątających lub z portalu np.pomocedomowe.pl, który zrzesza pomoce domowe z całego kraju i weryfikuje ich kompetencje. Wystarczy wybrać swoje miasto, by wyświetliła Ci się lista kandydatów. Możesz ich również przefiltrować po rodzaju czynności, do której szukasz pomocy, wpisać przedział wiekowy, a także odrzucić na przykład osoby palące papierosy.

Każda z zarejestrowanych tam osób posiada swój profil, na którym możesz zwykle zobaczyć jej zdjęcie, przeczytać o niej kilka słów, dowiedzieć się jakie ma doświadczenie, które z obowiązków może wykonać, a których nie. Poznasz też od razu jej stawkę. Masz możliwość skontaktowania się z wybranymi kandydatami poprzez wiadomość tekstową lub wyświetlić ich numer telefonu.

Czym się kierować przy zatrudnieniu pomocy domowej?

Przede wszystkim najpierw ustal zakres obowiązków, które powierzysz osobie sprzątającej. Jeżeli zależy Ci na tym, by zrobiła czasem zakupy, ugotowała coś, wyprowadziła psa na spacer, czy przypilnowała dziecka, od razu musisz o tym pamiętać i odrzucać te osoby, które takich czynności nie deklarują.

Zanim zaczniecie współpracę, oczywiście koniecznym będzie spotkanie w cztery oczy, by poznać swoje wzajemne oczekiwania oraz warunki. Może się okazać, że choć dana osoba będzie miała wspaniałe kwalifikacje i referencje, po prostu nie będziecie się dogadywać, a ważnym jest, by obie strony były zadowolone. Weź również od razu pod uwagę budżet, który jesteś w stanie na ten cel przeznaczyć, a także dni i godziny, w których pomoc domowa miałaby przychodzić. Pamiętaj, że różnice cenowe wynikają przede wszystkim z umiejętności i doświadczenia. Przy niższej stawce możesz zatrudnić osobę początkującą, co wcale nie znaczy, że będzie gorsza, niż inne. W końcu każdy kiedyś zaczynał. Jeśli po spotkaniu dany kandydat przypadnie Ci do gustu, po prostu daj mu szansę i przekonaj się jakie to wygodne.

 

Artykuł partnera

Zobacz również