|   | 

Przyrządy do ćwiczeń rąk dla kobiet

Kobiety w czasie treningów koncentrują się przede wszystkim na wyszczupleniu ud i łydek, wyrzeźbieniu brzucha, ujędrnieniu pośladków, często natomiast zapominają o wymodelowaniu i ujędrnieniu ramion. Niestety nawet najzgrabniejsze nogi, szczupła talia, płaski brzuch i jędrne pośladki nie odwrócą uwagi od zwiotczałej skóry na ramionach.

Nie należy się bać ćwiczeń z ciężarkami. Nie zrobią one z pań kulturystek, a sprawią, że ramiona pięknie będą się prezentowały w sukience na ramiączkach. Popularnymi przyrządami do ćwiczeń ramion są: hantle, sztangi, hantle kettlebell, guma. Przyjrzyjmy się bliżej tym przyrządom.

Hantle

Hantle to jeden z najpopularniejszych przyrządów do ćwiczeń mięśni ramion. To idealny sprzęt do ćwiczeń nie tylko dla mężczyzn, ale też dla kobiet. Hantle można kupić gotowe lub stworzyć je samodzielnie wybierając odpowiednie gryfy.

Sztanga

Sztanga to przyrząd składający się z trzech elementów: ze stalowego drążka - gryfu, obciążników - krążków decydujących o wybranym obciążeniu oraz z zacisków uniemożliwiających zsunięcie się obciążników i zapewniających bezpieczeństwo podczas treningów. Wiele kobiet obawia się ćwiczeń ze sztangą. Podnoszenie sztangi kojarzy im się z nadmiernie rozbudowaną muskulaturą. Obawy są zupełnie niepotrzebne. Tkanka mięśniowa u kobiet nigdy nie osiągnie tak dużych rozmiarów jak u mężczyzn ze względu na dużo niższy poziom testosteronu.

Hantle kettlebell

Kettlebell to kula żeliwna z uchwytem. Kettlebell działa nie tylko na mięśnie ramion, ale na ogólny rozwój ciała. Podczas ćwiczeń z kettlebell do pracy zaangażowanych zostaje wiele partii mięśni jednocześnie. Pierwsze efekty ćwiczeń zauważyć można już po kilku treningach.

Guma

Ćwiczenia z użyciem gumy doskonale wzmacniają mięśnie i pomagają wyrzeźbić sylwetkę. Z gumą można ćwiczyć wszędzie, nie tylko w domu, ale też na wakacjach, w parku czy w lesie. Guma jest bardzo lekka, zajmuje niewiele miejsca, można ją nosić ze sobą w torebce czy zapakować do walizki.

Ściskacze

Wiele osób ćwicząc ręce zapomina o dłoniach i nadgarstkach. Warto pomyśleć o ściskaczach. Ćwiczenia ze ściskaczami poprawiają krążenie krwi, siłę uścisku, zwiększają sprawność i zwinność. To bardzo poręczny przyrząd, bez problemu zmieści się w torebce, w szufladzie.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

  • Jakie suplementy na boreliozę?

    Borelioza to choroba, która jest wynikiem ukąszenia przez zakażonego bakterią borrelia burgdorferi kleszcza. Do pierwszych i najczęściej...

  • Sylveco do twarzy

    Sylveco to firma, która ma w asortymencie wyłącznie naturalne kosmetyki. Z powodzeniem oczarują one każdego fana eko kosmetyków...