|   | 

Jaki prezent na urodziny mamy?

Urodziny mamy to okazja, którą zawsze warto uczcić wyjątkowym podarunkiem. Oryginalnymi pomysłami na prezent urodzinowy są np. zabieg w salonie kosmetycznym, masaż ciała, bilet na sztukę teatralną, degustacja czekolady lub warsztaty kulinarne.

Pomysł na urodzinowy prezent – sztuka teatralna

Oryginalnym pomysłem na niespodziankę w dniu urodzin jest voucher do teatru. Bilet zazwyczaj jest sprzedawany dla dwóch osób, dlatego posiadacz go może zabrać do towarzystwa znajomego lub członka rodziny. Niektóre spektakle teatralne połączone są z uroczystą kolacją, a po zakończeniu występów odbywa się przyjęcie taneczne.

Masaż ciała i zabiegi kosmetyczne w prezencie

Relaksacyjny masaż ciała to rewelacyjny sposób na odprężenie i odpoczynek. Wśród szerokich ofert gabinetów kosmetycznych i salonów piękności znajdują się masaże: borowiną, czekoladą, miodem, gorącymi kamieniami, olejkami aromatycznymi, bańką chińską, świecą czy pałeczkami bambusowymi. Jako prezent można też ofiarować zabieg kosmetyczny, np. peeling kawitacyjny, sonoforezę, mikrodermabrazję, odżywcze i odmładzające maski na twarz, manicure lub pedicure.

Słodkie prezenty

Zamiast typowych bombonierek w prezencie można wykupić mamie bon na warsztaty wyrobów czekoladowych lub cukierniczych. W czasie zajęć poznaje się dokładny proces powstawania i wyrobu słodkości. Na uczestników warsztatów czeka także degustacja oraz możliwość stworzenia własnych tabliczek czekolady, cukierków lub lizaków.

Urodzinowa kolacja

W dniu urodzin jako prezent można ofiarować uroczystą kolację w jednej z ulubionych restauracji. Każda kuchnia ma swoje tradycyjne specjały, dlatego warto zabrać mamę w miejsce, gdzie jeszcze nie była. We włoskiej restauracji można zjeść pyszną pizzę i penne, a w francuskiej knajpce trzeba koniecznie spróbować serów, muli, ostryg i ślimaków.

Warsztaty kulinarne

Miłośniczkę gotowania z pewnością ucieszy możliwość uczestnictwa w warsztatach kulinarnych. Do wyboru są różne kuchnie świata, np. włoska, tajska, meksykańska, francuska, hiszpańska, bałkańska, japońska czy indyjska. Na uczestników zajęć czekają wykłady, omówienie potrzebnych produktów do przygotowania tradycyjnych dań danej kuchni oraz część praktyczna. Po wspólnej nauce gotowania członkowie warsztatów degustują swoje kulinarne wypieki.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również