|   | 

Czym są profile aluminiowe i jak można je wykorzystać?

Aluminium jest wyjątkowo trwałym i plastycznym materiałem. To właśnie tym cechom zawdzięcza swoją popularność. Ma on zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Podstawą konstrukcji aluminiowych są specjalne profile. Czym się charakteryzują i gdzie dokładnie się je stosuje?

Profile aluminiowe – czym są?

Profile aluminiowe produkowane są z aluminium i dodatków stopowych pod postacią różnych pierwiastków. To czyni z nich elementy lekkie i łatwe do obróbki, a jednocześnie twarde i wytrzymałe. Profile aluminiowe mogą być otwarte lub zamknięte. Dobry producent posiada w ofercie kątowniki, teowniki, ceowniki i inne typy produktów z tej kategorii. Cechują się one odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zmianę temperatur i wilgoć, dzięki czemu nie trzeba obawiać się korozji. Odznaczają się także wysokim stopniem izolacyjności termicznej i szczelnością. Są podatne na obróbkę plastyczną, co sprawia, że można je dowolnie kształtować i formować, a także pokrywać powłokami malarskimi. Ich dodatkowy atut stanowi fakt, iż aluminium jest materiałem nadającym się do recyklingu. Produkcją profili aluminiowych zajmuje się m.in. https://www.aliplast.pl/.

Profile aluminiowe – zastosowanie

Omówione cechy profili aluminiowych sprawiają, że sprawdzają się one świetnie jako elementy nośne, stelaże i ramy konstrukcyjne niezbędne w budownictwie. Wykonuje się z nich np. nowoczesne i lekkie ramy okienne, które odznaczają się wysoką wytrzymałością i energooszczędnością. Poza budownictwem mieszkaniowym znajdują też zastosowanie w budownictwie usługowym oraz przemysłowym. Tworzy się z nich tradycyjne okna, wielkopowierzchniowe przeszklenia, systemy przesuwne, zabudowy, elewacje i ogrody zimowe. Dodatkowo wykorzystuje się je przy produkcji artykułów wyposażenia i wykończenia wnętrz, takich jak meble, elementy oświetlenia czy balustrady. Z profilami aluminiowymi można się spotkać również w przemyśle i reklamie. Korzysta z nich branża samochodowa, a także ogrodnicza.

Artykuł partnera

Zobacz również