|   | 

Jak zorganizować wesele w Krakowie?

Kraków jest miastem jedynym w swoim rodzaju. Turyści przyjeżdżają do niego tłumnie, studenci cieszą się studenckim życiem, młodzież korzysta z uroków nocy. Kraków posiada niesamowicie dużą liczbę różnorodnych klubów, przez co cieszy się mianem imprezowego miasta. Może warto w nim urządzić największe i najważniejsze przyjęcia naszego życia – wieczór kawalerski, panieński i wesele?

Magiczny Kraków

Kraków to miasto o wielu twarzach, gdzie historia miesza się z nowoczesnością. Warto w nim urządzić najpiękniejsze wieczory naszego życia - wieczory panieńskie i kawalerskie poprzedzające wesele. Przechadzając się uliczkami Kazimierza i Starego Miasta zobaczymy wiele lokali, które mogą nas zaintrygować swoją nazwą, szyldem, a gdy do nich wejdziemy zaciekawią nas ludzie w nich siedzący, muzyka, menu, itp. Warto poznawać miejsca, aby sprawdzić czy dobrze się w nich czujemy i czy są w naszym guście. Nie możemy też zapomnieć o gościach - to bardzo istotna sprawa, aby i oni się komfortowo czuli w wybranych przez nas lokalach.

Osoby spokojne, mogą urządzić kameralny wieczór panieński lub kawalerski w klimatycznej kawiarence lub knajpce. Natomiast bardziej rozrywkowi przyszli Państwo Młodzi chętnie zabawią się w krakowskich podziemiach. Do wyboru mamy wiele klubów, które możemy wybrać sugerując się: ich aranżacją i klimatem w nich panującym, muzyką, lokalizacją. W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie! Warto tu spędzić ostatnie dni wolności oraz rozpocząć wspólne życie.

Apartament w Krakowie

Wieczory kawalerskie i panieńskie możemy zorganizować we własnym zakresie według własnych wytycznych, albo zlecić organizację specjalnym firmom zajmującym się przygotowywaniem tego rodzaju uroczystości. Co ciekawe, możemy zorganizować wieczory kawalerskie i panieńskie w nietypowych okolicznościach, np. wynająć rejs statkiem po Wiśle lub tramwaj, urządzić imprezę w stylu Bollywood czy Pin-up girl, albo przyjęcie w hotelu.

Decydując się na wieczór w hotelu, możemy zapewnić sobie takie atrakcje jak, np.: drinki i dania podane w naszym własnym apartamencie przez prywatnego kelnera. Poza tym, gdy poczujemy się znużeni (lub nadużyjemy alkoholu), łóżko mamy w zasięgu ręki. Dodatkowo zawsze można zorganizować ciekawy wieczór łącząc różne atrakcje, np. po burzliwej zabawie w prywatnym apartamencie, przebrać się w wieczorowe stroje i udać do restauracji hotelowej, udając dystyngowane damy/dżentelmenów.

Wesele w hotelu

W Krakowie mamy niezliczoną liczbę obiektów, w których możemy zorganizować wesela. Odważniejsi mogą się zdecydować na takie niestandardowe miejsca jak np. Kopiec Kościuszki, a tradycjonaliści znaleźć klasyczny hotel. Wybór sali to jedna z najtrudniejszych decyzji. W końcu na niej Państwo Młodzi i goście spędzą najwięcej czasu. Warto w tym przypadku wybrać miejsce, które będzie położne blisko kościoła, w którym odbędzie się ślub. Jeśli spodziewamy się gości z zagranicy, możemy wybrać hotel w pobliżu lotniska.

Sprawdź salę na weselę w krakowskim Hotelu Conrad

Przy wyborze hotelu musimy się kierować nie tylko wyglądem, ale też jego funkcjonalnością. Jeśli w rodzinie mamy osoby niepełnosprawne, to musimy zadbać o to czy wybrany przez nas obiekt spełnia odpowiednie dla nich warunki. Przydatne okażą się też miejsca parkingowe blisko hotelu. Niezaprzeczalnym atutem będzie ogród lub taras, na który będą mogli wychodzić goście, palący papierosy.

Musimy też zwracać uwagę na szczegóły typu: czy stoły i krzesła są wygodne i eleganckie, jakie ozdoby do nich dopasować, itp. Ważne też, aby na sali była klimatyzacja, która okaże się wybawieniem podczas gorących weselnych tańców.

Zobacz również