|   | 

Kierunkowy +12 czyli kto do Ciebie dzwonił? Wyjaśniamy


Prawie każdy z nas doświadczył sytuacji, w której zadzwonił nieznany numer. Zadała sobie wtedy pytanie: "Kto to jest?" i "Dlaczego do mnie dzwoni?". Dowiedz się, skąd wziął się numer kierunkowy +12. Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Nasze połączenia mogą być kierowane do odpowiednich miast w Polsce dzięki użyciu numeru kierunkowego kraju. Kod ten pomaga uporządkować wszystkie numery telefonów komórkowych i usprawnia komunikację między krajami. Każde miasto ma swój własny numer, na przykład numer Kierunkowy 61.

Krajowy numer kierunkowy +12 można znaleźć w 49 okręgach telekomunikacyjnych. Łatwo jest ustalić, kto i dlaczego do Państwa dzwoni, odczytując numer kierunkowy dla danego regionu.

Aby zadzwonić na numer +12, nie trzeba nic robić. Wystarczy zadzwonić pod dowolny 9-cyfrowy numer, a prefiks +12 zostanie automatycznie dodany. Chociaż nie jest to konieczne, można go wprowadzić. Jest to niezbędne, gdy dzwonisz z innego kraju. Aby móc się poprawnie połączyć z naszym rozmówcą, należy dodać +xx w zależności od tego, do jakiego kraju dzwonimy. Dla przykładu w Polsce jest to +48.

Zobacz także: https://infonumer.pl

Numer kierunkowy +12 Kto do Ciebie dzwonił?

Numer kierunkowy +12 oznacza, że adresat znajduje się w Krakowie lub jego okolicach. Dla niektórych może być zaskoczeniem, że w Polsce jest tylko 16 powiatów, czyli tyle, ile jest województw. Liczba 49 wynika z faktu, że w przeszłości polska administracja była podzielona na 49 stref. Numery kierunkowe pozostały niezmienione, a systemy telekomunikacyjne kierują połączenia do właściwych regionów według nich. Kody kierunkowe dotyczą telefonów stacjonarnych, które posiadają tradycyjne linie. Nie dotyczy to telefonów stacjonarnych wyposażonych w VoIP. Kiedyś, aby wykonywać połączenia międzymiastowe, należało wpisać numer kierunkowy w tradycyjnych telefonach stacjonarnych. Połączenia międzymiastowe były wtedy droższe niż połączenia lokalne. Obecnie ceny są standardowe.

Obecnie wpisywanie +00xx jest nieprawidłowe. Zapis ten był w użyciu do 2009 roku, kiedy to zmieniono go tak, aby zawierał "0" po numerze telefonu w celu "opuszczenia centrali". Zamiast tego, +xx jest poprawnym zapisem, którego należy używać przy dzwonieniu z linii telefonicznej lub z innego kraju. Można go użyć, aby dodzwonić się prawie wszędzie. Przypominamy, aby nie umieszczać nawiasów obok numerów kierunkowych. Są one zbędne.

W dzisiejszych czasach łatwo jest znaleźć wszystko w Internecie. Można też sprawdzić, czy połączenie, które otrzymujemy z danego numeru jest legalne, korzystając ze specjalnych serwisów. Oszuści z innych krajów wykorzystują fakt, że numery kierunkowe w ich kraju są takie same jak te poza jego granicami. Wyłudzanie pieniędzy od ludzi jest przestępstwem. Jeśli oddzwonisz lub odbierzesz telefon, możesz zostać obciążony dużą sumą pieniędzy. Nie odbieraj żadnych numerów, których nie znasz i nie rozłączaj się na głuche telefony.

Więcej artykułów znajdziesz na https://infonumer.pl

 

Zobacz również