|   | 

Depilacja laserowa - kiedy należy ją powtórzyć?

Człowiek w ciągu całego swojego życia pozbywa się swojego owłosienia w sposób naturalny lub mechaniczny. Regularne pozbywanie się owłosienia jest bardzo czasochłonne i niekiedy uciążliwe. Zdarza się, że samodzielnie usuwanie wystających włosków kończy się brzydkim efektem oraz suchą i podrażnioną skórą. Istnieją jednak metody na to, aby trwale i skutecznie pozbyć się szpecącego owłosienia z wybranych okolic ciała. Najpopularniejszą metodą jest depilacja laserowa. 

Depilacja laserowa gwarantuje niezwykle trwały efekt. Przeprowadzana jest całkowicie bezboleśnie, a jej proces odbywa się przy użyciu urządzeń, które emitują światło o wysokiej energii. Taki diodowy laser jest w stanie wyemitować falę o długości 808 nm. Długość ta gwarantuje odpowiednio głębokie wniknięcie do skóry. Cały zabieg oparty jest na selektywnej fototermolizie, czyli na podgrzaniu wybranych struktur skóry, które zawierają w sobie barwnik podobny do melaniny. Jak wygląda proces usuwania owłosienia? Laser początkowo podgrzewa włoski oraz mieszki włosowe i poprzez impuls światła o wysokiej temperaturze usuwa je.

Depilacja laserowa - jak często należy ją powtarzać?

Aby depilacja laserowa przyniosła satysfakcjonujące efekty wymaga się powtarzania zabiegu przynajmniej do 4-8 razy. Tylko taka częstotliwość jest w stanie zagwarantować trwały efekt. Powtarzanie zabiegu powinno odbywać się średnio do 8 lub 10 tygodni ze względu na cykl przemiany włosa. Depilacja laserowa powinna być wykonywana wyłącznie w czasie wzrostu włosa, nigdy inaczej. Rodzaj zabiegu oraz jego charakter dopasowywany jest do indywidualnych predyspozycji pacjenta, jego włosów, koloru skóry, a także oczekiwań. Wypadanie włosów rozpoczyna się w drugim lub trzecim tygodniu, zaraz po zabiegu. Specjaliści zalecają, przeprowadzanie dodatkowych, przypominających zabiegów średnio raz na dwa lata.

Depilacja laserowa to nie tylko zabieg przeznaczony dla kobiet. Mogą z niego skorzystać także mężczyźni, którzy borykają się z nadmiernym owłosieniem, które najczęściej znajduje się na plecach, brzuchu oraz klatce piersiowej. 

depilacja laserowa Murano

Depilacja laserowa - przeciwwskazania oraz przygotowanie

Depilacja to bardzo przyjemny i bezbolesny zabieg, z którego korzysta coraz to więcej kobiet na całym świecie. Mimo swojej skuteczności oraz bezpieczeństwa jakie zapewniają specjaliści medycyny estetycznej, zabieg ten nie może być wykonywany w przypadku:

  • Ciąży
  • Wyjątkowo jasnego koloru włosów
  • Stosowania leków światło uczulających
  • Bielactwa oraz łuszczycy
  • Obecnej opryszczki

Przygotowanie do zabiegu to niezwykle ważne postępowanie jakiego musi trzymać się osoba, która poddaje się depilacji laserowej. Nie należy wyrywać włosów 4 tygodnie na ustalony termin zabiegu, nie zaleca się stosowania kremów depilujących na tydzień przed. Skóra nie może być poddawana promieniom słonecznym na trzy tygodnie przed zabiegiem oraz nie wolno stosować kremów samoopalających. Co więcej, należy zrezygnować z peelingów skóry, stosowania ziół (dziurawiec oraz nagietek) oraz depilacji woskiem. Więcej na stronie klinikamurano.com

Zobacz również