|   | 

Na co zwrócić uwagę podczas przejazdów taxi w Warszawie?

Aby nie przepłacić za dojazdy w Warszawie, warto wiedzieć, jak rozpoznać prawdziwą taksówkę. W przeciwnym przypadku możemy narazić się na bardzo wysoką opłatę – nawet kilkukrotnie wyższą niż za kurs taksówką!

Co jakiś czas pojawiają się informacje dotyczące oszukanych osób korzystających z rzekomych taksówek w Warszawie. W rzeczywistości mamy wtedy do czynienia z osobami oferującymi przewozy, ale nie taksówkami, ale swoimi prywatnymi samochodami, które tylko przypominają taksówki. Jako że nie muszą one stosować się wtedy do zapisów dotyczących taryf w taksówkach, mogą narzucić klientowi dowolną cenę – najczęściej o wiele wyższą.

Na takie oszustwa najbardziej narażone są osoby, które nie znają Warszawy, na przykład turyści, osoby przyjeżdżające do stolicy w sprawach biznesowych, wracające z imprez. Aby uchronić się przed takim niebezpieczeństwem, warto wiedzieć, jak rozpoznać prawdziwe taxi w Warszawie. Na co powinniśmy wtedy zwrócić szczególną uwagę?

Prawdziwa taksówka w Warszawie musi mieć:

  1. kogut z napisem „taxi” umieszczony na dachu
  2. godło Warszawy – Syrenkę umieszczoną na bocznych drzwiach po obu stronach
  3. żółto-czerwony pasek z numerem taksówki umieszczony na bocznych drzwiach po obu stronach
  4. umieszczony w widocznym miejscu identyfikator taksówkarza z jego danymi – imieniem, nazwiskiem, zdjęciem i numerem licencji
  5. nalepkę informującą o wysokości taryfy na tylnej szybie po stronie pasażera
  6. kasę fiskalną

Zatem jeśli chcemy wziąć taksówkę z postoju, zwróćmy szczególną uwagę, czy zawiera ona te konkretne oznaczenia – jeśli nie będzie posiadała jakiegoś z nich, lepiej zrezygnować z usługi i poszukać prawdziwej taksówki albo zadzwonić do korporacji po taxi. Zwykle samochód może być na miejscu już w ciągu paru minut w zależności od warunków na drodze. Podsumowując, jeśli chcemy bezpiecznie dojeżdżać do celu w Warszawie, pamiętajmy o tym, aby korzystać z usług licencjonowanych taksówek – w przeciwnym przypadku możemy narazić się na spore niebezpieczeństwo, ponieważ osoba oferująca przewozy może zażyczyć sobie od nas wysokiej opłaty.

Zobacz również