|   | 

Jak zachować piękny uśmiech i zdrowe spojrzenie?


W naszym wyglądzie istnieją elementy, które są naszą wizytówką. W oczach podobno kryje się dusza, natomiast szczery uśmiech drugiej osoby potrafi rozpromienić nawet pochmurny dzień. Oczy i zęby to bardzo ważne aspekty naszego wyglądu, dlatego należy o nie jak najlepiej zadbać. Przyciągaj spojrzeniem i zniewalaj uśmiechem!

W dzisiejszym świecie często zapominamy o podstawowych czynnościach, takich jak chociażby dbanie o higienę osobistą. Wiele chorób i schorzeń bierze się z zaniedbania. Wiąże się to z pogorszeniem stanu zdrowia, co za tym idzie – wyglądu.

 

Higiena jamy ustnej

Czyścić zęby powinniśmy przynajmniej dwa razy dziennie przez jakieś trzy minuty. Nie zapomnijmy też o języku. Oprócz szczotkowania, należy pamiętać o korzystaniu z nici dentystycznej i płynu do higieny jamy ustnej. O tym wie każdy. Jak jeszcze poprawić swój uśmiech?

 

Scaling

Powinniśmy co jakiś czas korzystać z usług dentystycznych. W gabinecie stomatologicznym pozbędziemy się kamienia. Czynność ta nazywana jest scalingiem – stomatolog zaleca ją raz na pół roku (poczytaj o stomatologii estetycznej na: http://www.pro-orto-dent.pl/stomatologia-estetyczna.html).

 

Wybielanie

Jeśli usuniemy kamień, a nasze zęby nie potrzebują dodatkowego leczenia (np. kanałowego), możemy je wybielić. Jest wiele metod, dzięki którym możemy uzyskać bielszy odcień. Najpopularniejszą metodą jest wybielanie światłem (o laserowym wybielaniu dowiesz się na: http://4healthtravel.com/offer/show/12-teeth-whitening-your-brightest-smile).

scaling i wybielanie zębów

Jak dbać o oczy?

Oczy, odzwierciedlają duszę i są naszą ozdobą. Możemy je podkreślić różnymi kosmetykami, ale należy wiedzieć, że żaden makijaż nie będzie wyglądał estetycznie, jeśli nasze oczy będą zaczerwienione i przemęczone. Niektórych rzeczy nie da się zamaskować, dlatego musimy „przyjrzeć się” bliżej problemom naszych oczu.

Po pierwsze musimy zadbać o światło o odpowiednim natężeniu – nie może ono być ani zbyt jasne, ani za ciemne. Dobrze, jeśli będzie ono rozproszone, a nie skupione w jednym punkcie.

 

Mrugaj i relaksuj się

Kolejną kwestią jest mruganie. Jeśli pracujemy przy komputerze, mrugamy o wiele rzadziej, niż normalnie (ok. 15 razy na minutę). Istotne jest, aby często mrugać, ponieważ wtedy naturalnie nawilżamy nasze oczy. Bardzo istotne jest również ustawienie ekranu komputera - światło nie może odbijać się w ekranie (na rynku dostępne są specjalne okulary antyrefleksyjne: http://avm4you.pl/okulary-do-komputera-zerowki-antyrefleksyjne/b_yose).

Podczas chwili odpoczynku, na przykład czytając czy oglądając telewizję, nasze oczy nie odpoczywają. Należy o nich pomyśleć i „odciągnąć”, chociaż na chwilę, wzrok od książki i ekranu. Przyjemną czynnością jest też masaż powiek. Wykonywany kilka razy w tygodniu, pomoże nam się zrelaksować i zapewni naszym oczom wypoczęty wygląd.

 

Sen oczu

Ważne jest też dobrze przygotowane pomieszczenie, w którym śpimy – powinno ono być odpowiednio zaciemnione. Szacuje się, że nasze oczy potrzebują przynajmniej ośmiu godzin snu. Musimy więc zapewnić im jak najlepsze warunki. W innym przypadku, gdy będziemy przepuszczać dużo światła, nasze oczy będą cały czas czuwać.

Codziennie istnieje ryzyko na zakażenie nużeńcem, odpowiedzialnym za powstawanie różnych infekcji w oczach i na powiekach. Możemy korzystać z różnych żeli, chusteczek i płynów, dzięki którym zabezpieczymy swoje oczy przed zanieczyszczeniami.

Pamiętaj o tym, aby skutecznie usuwać makijaż. Pozostałości po tuszu i cieniach, mogą dostać się do oka i podrażnić je. Oprócz tego skóra wokół oczu, będzie bardziej narażona na powstawanie zmarszczek. Dobry krem pod oczy to podstawa. Delikatna skóra pod oczami musi być dobrze odżywiona w nocy i odpowiednio chroniona w dzień (zwłaszcza przed promieniami UV). Dobór kosmetyków sprawi, że będzie ona wyglądać promiennie o każdej porze. Warto zatroszczyć się o nią już od najwcześniejszych lat.

Oprócz kosmetyków powinniśmy też pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, które zabezpieczą nasze oczy i skórę wokół nich przed szkodliwym działaniem słońca. Dlatego stosujmy okulary i kremy, posiadające filtry UV.

 

Dieta dla mocnych zębów i zdrowych oczu

Aby kompleksowo zadbać o oczy i zęby nie możemy zapomnieć o prawidłowej diecie. Dzięki niej, zachowamy je w dobrej kondycji. Dla dobra oczu powinniśmy korzystać z produktów bogatych w luteinę, witaminy A, C i E (borówki, szpinak, brokuł, jarmuż, kiwi, awokado), a także kwasy omega-3, które znajdziemy w rybach.

Jeśli chcemy wzmocnić nasze zęby musimy im dostarczyć dużo wapnia. Jest ono lepiej przyswajane z witaminą D. Jego zasoby znajdują się przede wszystkim w nabiale, rybach i orzechach. I najważniejsza kwestia – musimy ograniczyć ilość cukru.

Zobacz również