|   | 

Fakty o bliznach – czego jeszcze o nich nie wiesz?

Blizny potrafią bardzo uprzykrzyć nam życie, szczególnie kiedy tworzą się w widocznym miejscu, np. na twarzy, rękach i nogach. Ich obecność pozbawia nas pewności siebie i często powoduje, że nie czujemy się dobrze ze swoim wyglądem. Na temat blizn powstało wiele mitów, szczególnie jeżeli chodzi o ich leczenie, a także gojenie. Warto wiedzieć, co jest prawdą, a jakie informacje rozpowszechniły się w wyniku niewiedzy społeczeństwa.

Wiele osób unika dotykania blizny, sądząc, że może to źle wpływać na jej gojenie. Jest to nieprawda! Najważniejsze, aby chronić skórę przed zanieczyszczeniami, uszkodzeniami i otarciami, bo to te czynniki mogą spowodować, że blizna będzie goiła się wolniej lub pozostawi trwały ślad. Specjaliści zalecają nawet delikatne jej dotykanie podczas aplikacji silikonowych preparatów np. Sutricon.

Wygląd blizny zależy od odpowiedniego preparatu

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju żeli i plastrów, które wspomagają leczenie i gojenie się blizn. Należy je dobierać każdorazowo do ich rodzaju i wielkości, a z pewnością przełoży się to na lepsze i szybsze efekty leczenia. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie plastrów silikonowych Sutricon. Silikon poprawia elastyczność blizny i tym samym jej wygląd. Innowacyjna struktura umożliwia przepuszczanie tlenu i zapobiega nadmiernej utracie wody.

Leczenie natychmiast po zagojeniu rany

Trzeba uzbroić się w cierpliwość, jednak im wcześniej rozpoczniemy leczenie, tym szybciej dostrzeżemy efekty. Uszkodzona skóra potrzebuje czasu, aby się zregenerować. Wczesne leczenie blizny powoduje, że zahamowany zostaje rozrost tkanki łącznej, który jest przyczyną wystąpienia bliznowców i blizn przerostowych.

Leczenie blizn wymaga konsultacji ze specjalistą, szczególnie jeśli są one rozległe i uszkodzeniu uległy głębsze warstwy skóry. W jaki sposób pielęgnować blizny, dobierać preparaty, a także odpowiednio pielęgnować miejsce wystąpienia zranienia, dowiesz się z wszystkoobliznach.pl.

 

Artykuł sponsorowany

Zobacz również