|   | 

Pol'and'Rock Festival 2021

Pol'and'Rock Festival, znany jako Woodstock Festival Poland, to największe niekomercyjne wydarzenie muzyczne w Europie. Koncerty, inne atrakcje, takie jak warsztaty i spotkania z wpływowymi postaciami polskiej kultury, sztuki, polityki i dziennikarstwa oraz główne pola namiotowe są BEZPŁATNE. Nic więc dziwnego, że muzyka i niezapomniana atmosfera festiwalu przesiąkniętego wolnością przyciąga na nasz festiwal setki tysięcy ludzi. 

Festiwal kieruje się ideałami, a nie pieniędzmi. Promujemy ideały miłości, przyjaźni, wierzymy w to, że muzyka jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od zasobności kieszeni. Na pięciu tętniących życiem scenach festiwalowych prezentujemy najlepsze międzynarodowe i legendarne zespoły muzyczne z Polski oraz obiecujące nowe zespoły z całego świata. Mimo, że korzenie naszego festiwalu to przede wszystkim heavy metal, to staramy się tak różnicować line-up, aby fani rocka, indie, hip-hopu, rocka alternatywnego i reggae znaleźli coś dla siebie. 

Celebrujemy aktywizm społeczny i dążymy do stworzenia inkluzywnej i zróżnicowanej społeczności festiwalowiczów. 

W tym roku znaleźliśmy nowy dom dla Pol'and'Rock Festival. Naszą mniejszą, bezpieczną, zdystansowaną społecznie edycję festiwalu zbudujemy na lotnisku Makowice w gminie Płoty w północno-zachodniej Polsce.

Aby zorganizować bezpieczną imprezę, spełniającą wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa koronawirusowego, musimy wprowadzić karnety wstępu na festiwal. Mimo, że festiwal pozostaje bezpłatny, koszt karnetu w wysokości 49 zł (niezależnie od czasu, jaki planujecie Państwo spędzić na festiwalu) pokryje koszty związane z szybkimi testami COVID-19 oraz wszystkimi środkami ochrony osobistej, które zapewnimy - takimi jak maseczki i płyny dezynfekujące. 

Pol'and'Rock Festival 2021

Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2021 roku, został przeniesiony do nowej lokalizacji. Pol'and'Rock Festival, znany wcześniej jako Woodstock Festival Poland, jest znany w Polsce i Niemczech. Ten darmowy festiwal muzyczny przyciągnął blisko 700 000 widzów z Polski i świata. Problemy zdrowotne i bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19 skłoniły organizatorów do poszukiwania nowych rozwiązań i zmotywowały do poszukiwania nowej lokalizacji dla corocznej imprezy. 27. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się na terenie lotniska Makowice, w gminie Płoty położonej w województwie zachodniopomorskim.

Festiwal będzie miał charakter hybrydowy, łącząc ograniczoną liczbę widzów na miejscu festiwalu z transmisją online. Po rocznej przerwie Pol'and'Rock Festival ponownie zagra pod gołym niebem w Makowicach, w północno-zachodniej Polsce. Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników - artystów, obsługi i festiwalowiczów jest dla organizatorów najważniejszą troską i powodem zmiany lokalizacji festiwalu. Organizatorzy dążą do wprowadzenia obowiązkowych badań COVID-19 dla wszystkich uczestników festiwalu. Obowiązek wprowadzenia rygorystycznych procedur bezpieczeństwa, takich jak ograniczenie liczby osób bawiących się na terenie festiwalu, wymusił na zespole Pol'and'Rock Festival poszukiwanie nowej lokalizacji. Po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii festiwalu organizatorzy wprowadzą karnety. Sprzedaż karnetów pokryje koszty badań COVID-19 na terenie festiwalu oraz pomoże monitorować liczbę osób przebywających na terenie festiwalu. 

Mimo, że ograniczenia związane z COVID-19 mogą zmusić nas do ograniczenia liczby widzów na terenie festiwalu, naszym celem jest przybliżenie atmosfery Pol'and'Rocka ludziom na całym świecie poprzez bezpłatną transmisję online wszystkich koncertów, spotkań i aktywności, które będą miały miejsce na Pol'and'Rock Festival.

Jeszcze kilka tygodni temu byliśmy pewni, że wszyscy spotkamy się w Kostrzynie nad Odrą na 27. edycji Pol'and'Rock Festival. Pracowalibyśmy jak zwykle nad rozwojem festiwalu, ale niestety pandemia w Polsce wciąż trwa w najlepsze. Nie chcąc odwoływać Pol'and'Rock Festival i nie chcąc przenosić go do Internetu, wyruszyliśmy w podróż w poszukiwaniu nowej lokalizacji dla naszej imprezy. Zależało nam na miejscu, które pozwoli nam na egzekwowanie wszelkich procedur bezpieczeństwa i higieny. Listę zawęziliśmy do czterech lokalizacji, a ostatnia z nich - nieczynne lotnisko Makowice - okazała się być tym, czego szukaliśmy.
Cieszymy się, że będziemy mogli przeżywać Festiwal pod gołym niebem, ale zdajemy sobie sprawę, że pandemiczna rzeczywistość wymaga od nas ostrożności. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom. Pracujemy pełną parą nad nową formułą naszego Festiwalu. Jesteśmy w kontakcie z artystami, ale nie możemy być pewni, jak i kiedy zmieni się nasz line-up i jak będzie się rozwijał.
Jesteśmy więcej niż pewni, że spotkamy się ponownie i w czwartek 29 lipca rozpoczniemy 27. edycję Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

- Jurek Owsiak, Promotor Pol'and'Rock Festival 

Pojawiły się dwa, nowe ogłoszenia dotyczące tegorocznego line-upu festiwalu Pol’and’Rock. Na scenie zagrają prekursorzy polskiego rocka i bluesa. Jednym z gości Pol'and'Rock Festival będzie Dżem oraz Przemek Kossakowski - czytaj więcej.

Zobacz również