|   | 

Wybór sukni ślubnej

Jedni ludzie decydują się dość szybko na zawarcie związku małżeńskiego. A inni na długo wcześniej planują całą uroczystość. Planowanie ślubu i wesela jest ekscytującym przeżyciem dla państwa młodych, jak i dla ich rodziców, oraz najbliższych krewnych, jak rodzeństwo. I choć uroczystość zaślubin jest ważna dla obojga narzeczonych, to jednak panna młoda zazwyczaj martwi się bardziej tym, jak wypadnie ta uroczystość. I jak ona będzie prezentować się w sukni ślubnej.

Zmienna moda ślubna

W salonach są różne suknie ślubne. Nie ma problemu dobrać jej do swojego gustu, do figury, czy wzrostu. Czyli krótko mówiąc każda panna młoda może spełnić swoje marzenie, o najpiękniejszej sukni ślubnej. Tym bardziej, że wcześniej można już wybrać suknię przeglądając katalogi i strony internetowe promujące suknie ślubne. Co prawda, że moda ślubna się zmienia. Lecz powszechnie wiadomo, że moda lubi także powracać. Dlatego wiele panien młodych decyduje się wziąć ślub na przykład w sukni ślubnej swojej mamy. A jeżeli nie, to każdy rodzaj sukni ślubnej można zakupić. Liczne oferty promują suknie od klasycznych, po najnowsze trendy w modzie. Najważniejsze jest to, aby suknia była spełnieniem marzeń panny młodej. Oraz dawała swobodę ruchu i sprawiała, że pani młoda będzie dobrze się w niej czuła.

Wybór właściwej sukni ślubnej

Warto jeszcze przypomnieć, że suknie ślubne są ubiorem podczas ceremonii ślubnej. A więc ich kolor, rola i styl zależą także od Religii, jak i od tradycji, oraz obyczajów kulturowych, w jakich zawierany jest związek małżeński. Bo przecież podczas ceremonii ślubnej łączą się ze sobą dwie osoby pochodzące nie tylko z różnych rodzin, ale może nawet z dwóch krajów i dwóch wyznań. W kulturze zachodniej, a więc i w naszym kraju kolorem tradycyjnym sukien ślubnych jest biel i ewentualnie kolor kremowy. Warto wiedzieć, że pierwszą z kobiet, która założyły białą suknię ślubną była Maria Stuart. Białe suknie ślubne stały się popularne dopiero około połowy dziewiętnastego wieku.

Ceny sukni ślubnych

Moda ślubna reklamuje różne suknie. Kłopotem często pozostaje tylko ich cena. Gdyż nie każdego stać na zakup sukni, o której marzy. Przez dziesiątki lat suknie ślubne wykonywane były tak, aby odzwierciedlały zasobność i status społeczny panny młodej. Czyli szyto je z najlepszych materiałów i ozdabiano na różne możliwe sposoby. Obecnie podobnie wyglądają suknie ślubne i także ich cena jest szeroko rozpięta. Pierwsza najdroższa suknia na świecie powstała około 70 lat temu. Koszt jej wyniósł 100 tysięcy dolarów. Zużyto na jej uszycie wiele cennego materiału i 100 tysięcy pereł. W późniejszej historii była także suknia ślubna ceniona na jeszcze większą sumę. Wykonana z jedwabiu, satyny, a gorset zdobiło 220 diamentów i 100 rubinów.

Natomiast suknia księżnej Kate Middleton była warta 388 tysięcy dolarów. Lecz mimo kolosalnej ceny nie należy jeszcze do najdroższych. Gdyż ta najdroższa kosztowała 12 milionów dolarów. Była to diamentowa kreacja stworzona przez projektanta jubilera. Powstała w 2006 roku i zdobiło ją aż 150 karatów. Dlatego uważana jest za najdroższą suknię ślubną świata.

 

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

  • Jak się ubrać na podróż

    Od kiedy podróżowanie stało się powszechnym sposobem na spędzanie urlopu, a tanie linie lotnicze pootwierały mnóstwo atrakcyjnych turystycznie...

  • Hurtownia fryzjerska online

    Salon fryzjerski stał się miejscem szczególnie uwielbianym przez współczesnych ludzi. To właśnie tam odbywają się metamorfozy, które...