|   | 

Komunia dziecka – co podarować księdzu?

Już za chwilę maj i gorący okres przygotowawczy do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci szykują się do przyjęcia sakramentu, pomagają im w tym zarówno rodzice, jak i księża. To właśnie tej ostatniej grupie rodzice chcą podziękować za trud włożony w naukę dzieci, otoczenie ich opieką duchową, a następnie możliwość przystąpienia do Komunii Świętej.

Podziękowania składane na ręce kapłanów mają formę nie tylko słowną. Rodzice nierzadko szukają upominku, drobiazgu, który będzie jednocześnie pamiątką. Dobrym pomysłem na prezent dla księdza będą spinki do mankietów. Dlaczego warto na nie postawić?

Męska biżuteria jako podarunek dla księdza

Kapłani stawiają na dobra duchowe zamiast materialnych. Nie oznacza to jednak, że nie można im wręczyć drobiazgu, który stanie się spersonalizowanym podarunkiem, a jednocześnie pamiątką ważnego wydarzenia. Do takich okoliczności należy Komunia Święta.

Drogi i okazały prezent nie będzie stosowny, lecz spinki do mankietów to pomysł na podarunek praktyczny, elegancki, odpowiedni na tę okazję i z możliwością spersonalizowania. Inaczej jednak spinki zostaną wybrane dla księdza, który jest bliski rodzinie przygotowującej dziecko do sakramentu, a odmiennie, gdy w grę będzie wchodził upominek dla kapłana, który nie należy do grona znajomych lub rodziny.

Spinki do mankietów dla księdza znanego rodzinie

Wśród spinek do mankietów idealnych dla księży, znaleźć można wykonania z elementami nawiązującymi do symboli chrześcijańskich. Będzie to upominek uniwersalny, elegancki i praktyczny, nadający się na rozmaite okazje.

Na spinkach można wykonać grawer, aby dodatkowo upominek był spersonalizowany i stający się pamiątką jeszcze bardziej wyjątkową.

Ksiądz czy katecheta należący do kręgu rodziny lub znajomych, może zostać obdarowany spinkami niekoniecznie z typowymi symbolami religijnymi. Jeśli znane są jego upodobania, zainteresowania, najczęściej noszone kolory koszul, można się zdecydować na elegancki dodatek, np. z masą perłową, drewnianymi detalami bądź kamieniem w wybranym odcieniu.

Jakie spinki dla kapłana, który nie należy do rodziny?

Większe wyzwanie czeka rodziców, którzy szukają podarunku dla katechety bądź księdza, ale nienależących do bliskich rodzinie osób. I tu ponownie sprawdzą się spinki do mankietów.

Można wybrać wśród wykonań z symbolami religijnymi lub po prostu eleganckich spinek, o jak najbardziej uniwersalnej estetyce, aby pasowały na różne okazje. Jeśli w grę wchodzi personalizacja, na grawerze warto umieścić np. cytat z Pisma Świętego.

Dobrze jest wziąć pod uwagę wiek obdarowywanej osoby. Młodzi księża, którzy kojarzeni są z dużym poczuciem humoru i nieco luźniejszym podejściem, ucieszą się z mniej formalnych spinek, chociażby z zabawnym, ale nawiązującym do religii napisem. Starszym kapłanom lepiej podarować spinki o typowym motywie religijnym lub nawiązującym do danego wydarzenia.

Ciekawe propozycje spinek do mankietów oferuje sklep galante.pl. Znaleźć tu można propozycje wykonań nie tylko z symbolami typowo religijnymi, ale i bardziej uniwersalnymi.

Artykuł partnera

Zobacz również