|   | 

Lepszy płatny czy darmowy hosting?

Na rynku obecnie nie brakuje dobrych rozwiązań w zakresie hostingów. Mamy rozwiązania płatne i darmowe, jednakże tutaj pojawia się główne pytanie odnośnie tego, czy faktycznie taki darmowy hosting jest cokolwiek wart? Mamy nadzieję, że w tym artykule przynajmniej trochę wyjaśnimy Ci tego typu zagadnienie i będziesz w stanie wybierać dla siebie najbardziej optymalne rozwiązania dla swoich stron, czy aplikacji, które mają działać w internecie.

Czym jest darmowy hosting?

Przede wszystkim w tym wypadku nic nie musimy płacić za umieszczenie na serwerze swojej strony www. Niemniej jednak, nie jest to tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać na samym początku. Otóż bezpłatne hostingi zazwyczaj mają dość spore ograniczenia, jak również wyświetlają reklamy na stronach, nawet jeśli tego nie chcesz. Dodatkowo transfer także nie jest zbyt duży i tym samym strona nawet pod małym obciążeniem może przestać działać. Taki hosting nadaje się przede wszystkim do tego, aby ewentualnie przetestować działanie swojej strony i to wszystko.

Płatny hosting

Tutaj najczęściej mamy do wyboru różne pakiety, w zależności od tego, na czym konkretnie Ci zależy. Jeśli Twoja strona nie jest zbyt popularna i dopiero startujesz ze swoją działalnością w internecie, to zdecydowanie lepiej będzie się zdecydować na najniższy kosztowo pakiet hostingowy. Dzięki temu nie będziesz musiał płacić za coś, czego i tak w pełni nie wykorzystujesz. Co więcej, płatne hostingi mają przeważnie możliwość darmowego testowania np. przez 14 dni zupełnie za darmo. Jest to niezobowiązujący okres, podczas którego możesz sprawdzić, czy na pewno hosting odpowiada Ci pod względem działania i w razie potrzeby się na niego zdecydować. To bardzo dobre rozwiązanie, bowiem nie musisz podejmować od razu decyzji i płacić w ciemno za rozwiązanie, którego nie jesteś pewien, czy na pewno będzie działało.

Warto jeszcze wcześniej poczytać sobie opinie o poszczególnych hostingach, które są umieszczone przez wielu klientów na forach. Dzięki temu bez większych problemów będziesz w stanie od razu trafić na jak najlepszy hosting, który będzie bez większych problemów utrzymywał w sieci Twoją stronę www. To jest o tyle ważne, że przenosiny strony z jednego serwera na drugi są kłopotliwe, więc lepiej od razu dobrze trafić.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również