|   | 

Nowy wygląd felg w twoim aucie

Koła w samochodzie z powodu nieustannej pracy narażone są na nieustanne uszkodzenia. Po latach zwykle przestają prezentować się okazale i często stajemy przed dylematem zakupu nowych alufelg albo poddania ich procesowi renowacji. Czy wciąż opłaca się oddać je w ręce odpowiednich fachowców?

Nie tylko wymiar estetyczny

Jeszcze do niedawna wśród posiadaczy pojazdów i ekspertów branżowych toczone były zażarte dyskusje na temat prymu felg aluminiowych nad stalowymi. Dzisiaj wystarczy rozejrzeć się dookoła, by z łatwością dostrzec to, jak rozpowszechniło się pierwsze z wymienionych rozwiązań, zyskując słusznie uznanie szerszego grona.

Co do zasady większość decydujących się na alufelgi przy ich wyborze kieruje się przede wszystkim ich atrakcyjnym wyglądem. Nie da się ukryć, że samochód w nie wyposażony prezentuje się o wiele lepiej, niż na bazowych stalówkach. Zwłaszcza kiedy średnica kół jest duża i całości dopełniają szerokie opony o niskim profilu.

Jedną z podstawowych zalet alufelg jest zapewnienie lepszego chłodzenia hamulców. To okazuje się niezwykle pomocne latem w upalne dni bądź na krętych, górskich odcinkach. Poza często większymi otworami zapewniającymi stały dostęp powietrza istotna jest tu rola samego aluminium. Będące dobrym przewodnikiem doskonale odprowadza ciepło pochodzące od tarcz hamulcowych na zewnątrz.

Samo użytkowanie felg stalowych w obecnych realiach nie jest niczym złym, jednak mają one jedną, zasadniczą wadę. W przypadku skrzywienia ich ewentualne prostowanie może być trudne, a co najgorsze nieopłacalne. Alufelgi są o wiele bardziej „plastyczne”. Ich stopień twardości na ogół jest niższy, co pozwala o wiele łatwiej przywrócić je do pierwotnego stanu. Wbrew pozorom uszkodzenie takiego koła pod warunkiem, że pochodzi od renomowanego producenta, wcale nie jest takie oczywiste nawet po najechaniu na sporą dziurę.

Całkiem nowe oblicze

Wraz z upływem lat i kolejnymi przejechanymi kilometrami lśniące dotychczas alufelgi mogą przestać prezentować się atrakcyjnie. Czy w tej sytuacji jesteśmy zmuszeni do rozglądania się za czymś nowym, czy może istnieje znacznie tańszy sposób na to, by wciąż mogły zdobić nasz pojazd?

Nie każdy ma świadomość, że niewielkim kosztem można sprawić, że stare alufelgi bądź też felgi stalowe będą wyglądać jak nowe. Usługi z tego zakresu świadczone są od dawna, jednak dzisiaj istnieje na nie szczególne zapotrzebowanie. Ostatnimi czasy piaskowanie i malowanie felg stało się swego rodzaju hitem. Tym sposobem można niekiedy spotkać na drogach samochody wyposażone w pomarańczowe, czy seledynowe obręcze. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia właściciela pojazdu, który może wybierać z niemal nieograniczonej palety barw.

Proces renowacji felg jest w praktyce dość złożonym, kilkuetapowym procesem, który nie bez powodu najlepiej powierzyć fachowcom. Osiągnięcie podobnych rezultatów domowymi sposobami może nie jest niemożliwe, ale wymagałoby ogromnych nakładów czasu i odpowiedniego sprzętu. Pierwszy etap prac obejmuje oględziny. Po zdjęciu kół, a zwłaszcza opon z felg można dostrzec uszkodzenia, które dotychczas mogły nie rzucać się w oczy. W sytuacji, kiedy jednak kondycja felg jest nienaganna, można od razu przystąpić do takich czynności jak usuwanie poprzedniego lakieru i piaskowanie. Oczyszczona powierzchnia jest następnie przygotowywana do finalnego malowania. Czynność ta przynosi najlepsze efekty przy użyciu techniki proszkowania. Dzięki temu farba jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków, co jest szczególnie istotne np. w przypadku felg szprychowych. Osiągnięcie podobnych efektów przy użyciu pistoletu nie jest łatwym zadaniem.

Warsztat na miarę twoich potrzeb

Powierzając komplet swoich alufelg w celu pomalowania ich, czy gruntownego odnowienia chcemy, by praca ta została wykonana bez żadnego zarzutu. Znalezienie dobrego fachowca bywa trudne, ale i czasochłonne. Obecnie mamy o tyle prościej, że zamiast pytać po ludziach i przeglądać wpisy w książce telefonicznej możemy na dobrą sprawę ograniczyć poszukiwania wyłącznie do internetu.

Jednym z bardziej skutecznych narzędzi pozwalających szybko odnaleźć zakład wykonujący piaskowanie i malowanie felg jest Autobooking. Wyszukiwarka usług o charakterze motoryzacyjnym pozwala szybko odszukać w wybranej lokalizacji interesujące nas warsztaty. Co najważniejsze dla klienta, na stronie działa klarowny system opinii, pozwalający zweryfikować na podstawie oceny innych klientów rzetelność danego przedsiębiorstwa.

Poza opcją wyszukiwania swego rodzaju innowacją będącą znakiem firmowym serwisu Autobooking jest możliwość umawiania wizyt w wybranych warsztatach z poziomu strony internetowej. O zaletach płynących z tego rozwiązania można przekonać się odwiedzając witrynę: https://autobooking.com/.

Powierzając odpowiedniemu specjaliście proces renowacji felg, możemy stosunkowo niewielkim kosztem odmienić prezencję posiadanego dotychczas przez nas kompletu obręczy. Mimo upływu lat mogą znów wyglądać jak nowe, dlaczego by więc nie skorzystać z takiej możliwości?

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również