|   | 

Popularne gadżety do biura, które usprawnią Twoją pracęPraca biurowa jest obecnie bardzo popularna. Przed biurkiem spędzamy średnio około 2000 godzin rocznie. Z jednej strony jest to dość wygodne, ale z drugiej taki tryb życia niesie ze sobą szereg zagrożeń. Zbyt długie siedzenie przy biurku nie jest korzystne dla naszego organizmu i może powodować liczne problemy zdrowotne. Do tego w takiej pracy bardzo szybko można się znużyć, co negatywnie wpływa na naszą wydajność. Na szczęście istnieje rozwiązanie tej drugiej kwestii. Można wyposażyć swoje biuro w kilka przydatnych gadżetów, które sprawią, że stanie się ono znacznie ciekawszym miejscem.

Najciekawsze gadżety do biura

Wybór gadżetów do biura jest obecnie bardzo szeroki. W zależności od ich przeznaczenia, można podzielić je na kilka kategorii. Pierwsze to takie, które są stworzone z myślą o naszym zdrowiu. Inne z kolei zwiększają naszą wydajność w pracy i pozwalają na skuteczniejsze wykonywanie swoich obowiązków. Jeszcze trzecia grupa to po prostu rzeczy służące do urozmaicania sobie nieco monotonnej rzeczywistości biurowej. Warto zapoznać się ze wszystkimi tymi kategoriami osobno.

Zadbaj o zdrowie, zwiększ swoją wygodę

Zdrowie i wygoda to jedne z najważniejszych rzeczy dla każdego, kto pracuje w biurze. Spędzając 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej należy zadbać o prawidłową postawę, bowiem w przeciwnym wypadku nabawimy się poważnych problemów z kręgosłupem. Najlepiej zainwestować w dobry fotel, choć dobrze sprawdzą się też specjalne podpórki pod plecy.

Aby poprawić nieco krążenie, dobrze jest zaopatrzyć się w podnóżek. Dzięki temu unikniemy problemów z nogami. Wbrew pozorom, wcale pracy przy biurku nasze nogi wcale nie odpoczywają. Przeciwnie, niewygodna pozycja utrudnia w nich krążenie krwi i sprawia, że mogą puchnąć i boleć. Dzięki podnóżkowi będą mogły nieco odpocząć. Takich gadżetów jest bardzo wiele. Na rynku dostępne są nawet niewielkie stepery, które sprawiają, że w czasie pracy przy biurku nogi cały czas mogą być w ruchu.

Trzeba zadbać także o pozycję rąk w czasie pracy. Bardzo dobrą propozycją są podkładki pod myszkę, które posiadają dodatkową podpórkę pod rękę. Dzięki temu unikniemy poważnych boleści w ręce.

wygodne fotele biurowe

Akcesoria dla większej wydajności pracy

W tym przypadku wszystko zależy od charakteru naszej pracy oraz naszych indywidualnych potrzeb. Jedną z ciekawszych propozycji są podkładki chłodzące pod laptopa. Komputery te w czasie dłuższej pracy potrafią bardzo mocno się nagrzewać. Jest to dla nich dość szkodliwe i może poważnie zmniejszać ich żywotność. Kupując taką niewielką podstawkę możemy uchronić się przed sporymi problemami technicznymi. Warto zapoznać się również z innymi dodatkami, które mogą nieco zwiększyć funkcjonalność naszego komputera. Niektóre gadżety daja nam na przykład dodatkowe gniazda USB. W pewnych przypadkach znacznie ułatwi nam to pracę.

Akcesoria do urozmaicenia pracy

Monotonia w biurze to wielki wróg wszelkiej kreatywności. Z tego powodu należy z nią walczyć na wszystkie możliwe sposoby – a tych jest całkiem dużo. Aby złamać nieco zimny czy wręcz bezduszny nastrój biura, warto zaopatrzyć się w gadżety o mniej standardowych kształtach. Świetna propozycja to na przykład pendrive w nietypowej formie, przedstawiający choćby znaną postać z filmu czy kreskówki. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dosłownie wszystko, co może choć w niewielkim stopniu zaburzyć szarą monotonię pracy biurowej. Warto zastosować w swoim biurze jak najwięcej kolorów, choćby w postaci niewielkich kolorowych karteczek do zapisywania notatek. Wszystkie takie rzeczy zwiększają naszą kreatywność bardziej, niż mogłoby się wydawać.

 

Zobacz również