|   | 

Profesjonalny car detailing

profesjonalny car detailing

Zabiegi tego typu zajmować mogą kilka dni, ale mogą zająć również nawet tydzień. Jeśli wykonujemy detailing nie jest to wyłącznie mycie czy czyszczenie, ale kompleksowy proces i działania, które mają sprawić, że auto będzie wyglądać jak nowo. 

Niezależnie od tego czy mamy nowoczesne auto, luksusowy wóz kolekcjonerski czy po prostu zwykły pojazd będziemy musieli odwiedzać myjnie samochodowe. Po zabiegach pielęgnacyjnych zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pojazd ma wyglądać lepiej niż przed tym jak mycie było wykonywane. Dla osób wymagających tworzy się jednak coś więcej niż mycie, pojawia się pojęcie detailingu a dokładniej również określenia samochodowe SPA. Jako główne działanie, które nazwa się detailingiem należy potraktować wszelkie zabiegi, które mają doprowadzić samochód do perfekcyjnego wyglądu. Z detailingiem spotykamy się na etapie produkcji pojazdu. Z takiej usługi korzystają już liczni producenci, również kolekcjonerzy bardzo chętnie idą w tym kierunku. 

Polecamy: Profesjonalne car spa >> 

Początek przygody z takim zabiegiem to przede wszystkim bardzo dokładna ocena tego w jakim stanie jest lakier, sprawdzenie grubości, struktury. Gdy pojawi się potrzeba korekcji usuwa się element warstwy bezbarwnej, który zajmuje tylko 2% całej powłoki, dlatego wykonywana praca musi być perfekcyjna. Specjalista jest w stanie pracować wyłącznie na tej delikatnej powłoce i jego praca jest tak dokładna, że profesjonalny lakiernik nie będzie w stanie zauważyć pojawiających się zmian. Dobrego specjalistę możemy także poznać po tym jak oczyszcza trudne elementy wnętrza a więc szwy i przeszycia występujące na tapicerce samochodu. 

Dobra pielęgnacja będzie uzależniona od wykorzystywania specjalistycznych kosmetyków oraz wosków, które będziemy stosować. Tworzone są one na bazie naturalnych starannie selekcjonowanych składników. Niektóre woski tworzy się również dla konkretnych lakierów. Tak było między innymi w przypadku samochodu Bugatti Royal, który był sprzedany wyłącznie w sześciu egzemplarzach. 

Ważne będzie również podjęcie się takich działań w zakresie mycia samochodu, które będą powiązane z użyciem specjalnych szamponów charakteryzujących się neutralnym pH. Będą one bazować na wyciągach z olejków cytrusowych, używa się dodatkowo gąbek, w których nie ma silikonu i specjalnych wiader, które mają odseparować od wody wszelkie pojawiające się zabrudzenia czy zanieczyszczenia. Profesjonalista, który będzie realizował takie prace nie używa nigdy ściągaczki do wody. Do osuszania używa się specjalnie produkowanych ręczników. 

W tym momencie do samochodowego SPA nie dostają się wyłącznie najlepsze, luksusowe marki samochodów, ale także coraz częściej zwykłe samochody, z których każdy z nas będzie korzystał. Żelazne zasady są takie, że SPA to mycie, które oparte będzie o sprawdzone kosmetyki z wyciągami z olejków cytrusowych, do tego używanie delikatnych środków i przedmiotów, które nie zniszczą samochodu, lakieru i jego wnętrza.

 

Zobacz również