|   | 

Idealna torba do pracy - co wybrać?

Wybór torby odpowiedniej do pracy wcale nie jest rzeczą prostą. Dobra torba musi bowiem być pakowna, podzielona kieszonkami i stylowa. To podstawowe cechy. Możliwości jest co najmniej kilka.

Torby do pracy dla kobiet

W zasadzie żadna żadna kobieta nie wychodzi z domu bez torebki. Zwykle panie posiadają co najmniej kilka różnych modeli w zależności od okazji. Każda z nich ma swoje atuty. Torebka do pracy musi mieć jednak pewne określone cechy. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku pojemność. Dobra torba jest w stanie pomieścić bez problemu dokumenty służbowe także w formacie A4. Poza tym nierzadko w takiej torbie nosi się też laptopa. Dlatego też większość kobiet wybiera do pracy torby z mocnymi uszami i wystarczająco pojemne.

Z drugiej strony w cenie jest też elegancja, dlatego królują przede wszystkim torebki ze skóry. Taka torba jest zawsze stylowa i doskonale komponuje się z różnego rodzaju stylizacjami biznesowymi. Poza tym skóra naturalna jest materiałem bardzo trwałym.

Czy są jakieś alternatywy dla torby?

Jednak nie wszystkie panie są fankami dużych toreb. W takiej sytuacji alternatywą może być damska teczka do pracy, a więc aktówka czy skórzany biwuar. Ta druga opcja przeznaczona jest dla kobiet, które nie lubią ze sobą nosić zbyt dużej ilości dokumentów, a ponadto często odbywają służbowe spotkania. Taki biwuar A4 noszą ze sobą często agenci nieruchomości spotykający się ze swoimi klientami. Dzięki temu mogą notować i podpisywać dokumenty również poza biurem. Niestety do takiego biwuwaru nie mieści się laptop.

Aktówka jest na pewno bardziej pojemna, a więc jest w stanie pomieścić znacznie większą ilość dokumentów. Do aktówki w wielu sytuacjach mieści się tez laptop. Taka aktówka to więc propozycja dla kobiet, które muszą mieć sprzęt zawsze przy sobie.

galanteria skórzana torba

Torby do pracy dla mężczyzn

Coraz częściej na torby do pracy decydują się także panowie. Również oni muszą ze sobą nosić całą masę dokumentów czy laptopa. Stoją więc zwykle przed dylematem co wybrać - plecak a może torbę? Wybór uzależniony jest w tym przypadku od kilku czynników.

Najważniejszą kwestią jest rodzaj wykonywanej pracy, z którym wiąże się dress code obowiązujący w danym miejscu. W przypadku agencji reklamowych, itd. chodzenie z plecakiem nie będzie niczym niestosownym. Jednak dla mężczyzn pracujących na co dzień w poważnych firmach na wysokich stanowiskach przeznaczone są przede wszystkim aktówki lub klasyczne torby na ramię.

Męskie torby do pracy zazwyczaj są dość duże, muszą zmieścić dokumenty formatu A4, a niekiedy także i laptopa. Dzięki długiemu paskowi można je nosić na ramieniu. Najczęściej męskie torby szyte są ze skóry lub innych materiałów o wysokim stopniu trwałości. Teczki skórzane są jednak najbardziej eleganckie i klasyczne, a ponadto pasują do każdego garnituru.

Panowie, który nie noszą ze sobą na co dzień dokumentów, a jedynie laptopa mogą zakupić nieco mniejsze torby przeznaczone właśnie do tego celu. Takie torby są zwykle dość płaskie i nie posiadają paska na ramię. Zmieścić się w nich jednak powinno kilka najważniejszych dokumentów.

Ciężko jest stwierdzić ze 100% pewnością jaka torba będzie najlepsza do pracy. Wiele zależy od tego co będzie w niej przenoszone oraz od dress code'u panującego w danym miejscu pracy. Zawsze sprawdza się jednak klasyczna torba ze skóry naturalnej. Nieważne czy jest to torba damska, męska, przeznaczona na dokumenty czy na laptopa - skóra zawsze jest w cenie. Pasuje w zasadzie do wszystkich stylizacji, a ponadto dobrze użytkowana wytrzymuje wiele lat.

Zobacz również