|   | 

Dom

Czym charakteryzują się nowoczesne domy?

Domy inteligentne to domy pasywne. Te dwa pojęcia są ze sobą, jak najbardziej tożsame. W końcu nie chodzi o to, by budować dom naszpikowany elektroniką i ciekawymi nowinkami technicznymi. Potrzebny jest nam dom, który będzie oszczędny. Inteligentny dom taki właśnie jest.

Domy pasywne to domy, których źródłem ogrzewania jest przede wszystkim słońce. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań na etapie projektowania i budowy domu. Dzięki temu, mają one niskie zapotrzebowanie na ciepło. Montaż tradycyjnych systemów grzewczych jest w nich po prostu zbędny. Dom pasywny jest w stanie wykorzystać energię elektryczną do wytworzenia oświetlenia, zasilania wszelkich urządzeń. Nie potrzeba jednak żadnego dodatkowego źródła ciepła, aby można było go ogrzać.

Dzięki temu, że zdecydujemy się na zastosowanie w takim domu energooszczędnych urządzeń i alternatywnych źródeł energii, takich jak panele słoneczne, nie trzeba będzie współpracować z tradycyjnymi dostawcami energii lub taka współpraca będzie jedynie w zakresie minimalnym. Samodzielnie będzie można wytwarzać energię potrzebną do zasilania domu.

Nowości, a dom inteligentny

Nie da się jednak ukryć, że dom inteligentny to taki, w którym zastosowanych zostało wiele innowacyjnych rozwiązań. Rozwiązania te czasem przechodzą najśmielsze ludzkie oczekiwania. Do tych rozwiązań należą:

  • sterowanie oświetleniem zdalnie przy pomocy ustalonego scenariusza. Oznacza to, że światło w pomieszczeniach pojawiało się będzie w zależności od pory dnia. Będzie gaszone automatycznie podczas naszej nieobecności w domu. Będzie gasło, gdy wyjdziemy z pomieszczenia, a zaświeci się, gdy do niego wrócimy,
  • prosta i przyjemna obsługa żaluzji, które będą zasuwały się na noc, a rozsuwały, gdy na zewnątrz pojawiało będzie się słońce,
  • klimatyzacja zadba o to, aby w domu o każdej porze panował właściwy klimat, a dostęp do czystego powietrza był nieograniczony,
  • pełna kontrola nad systemem ogrzewania, który można będzie dostosować do swoich potrzeb. Temperatura będzie wzrastała w określonych godzinach, a zmniejszała się, gdy na przykład nie będzie nas w domu.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również