|   | 

Jak rozpoznać prawdziwą taksówkę w Warszawie? 5 porad, które warto poznać!

Nie chcesz przepłacać za przewozy w Warszawie, ale chcesz korzystać z wygody gwarantowanej przez taksówki? W takim przypadku poznaj nasze porady – dzięki nim możesz dowiedzieć się, jak rozpoznać prawdziwą taxi w stolicy!

Wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby narazić się na rachunek w wysokości nawet kilkuset złotych za przejechanie zaledwie kilku kilometrów. Takie niebezpieczeństwo dotyczy w szczególności turystów, ale również osób podróżujących w celach biznesowych i mieszkańców miasta, którzy nie dochowają należytej staranności przy wyborze taksówki.

Z „fałszywymi taksówkami” mamy także do czynienia w Warszawie. O czym powinniśmy zatem pamiętać, gdy chcemy skorzystać z usług taxi?

Sprawdź oznakowanie boczne

Zgodnie z przepisami każda taksówka w Warszawie powinna posiadać żółto-czerwony pas z pięciocyfrowym numerem bocznym i herb Warszawy na przednich drzwiach.

Zwróć uwagę na szyby

Na przedniej szybie taksówki powinna znaleźć się tabliczka z hologramem, numerem licencji i numerem rejestracyjnym samochodu umieszczoną. Cennik usług musi być umieszczony na szybie prawych tylnych drzwi.

Rozejrzyj się w taksówce

W środku taksówki musi znajdować się identyfikator kierowcy z hologramem, jego zdjęciem i imieniem i nazwiskiem oraz kasa fiskalna – to znak, że jazda na taksówce dla kierującego to legalna praca.

Uwaga na postoje

Na niebezpieczeństwo możemy narazić się przede wszystkim na postoju. Jeśli nie mamy pewności, że dany pojazd jest bezpieczny, lepiej zadzwonić do korporacji taksówkarskiej lub zamówić taxi z aplikacji mobilnej.

Paragon obowiązkowo

Po zakończeniu kursu taksówkarz powinien wydać klientowi paragon, w którym zawarte są informacje na temat kosztów usługi wraz z oznaczeniem numeru bocznego taksówki oraz numerem rejestracyjnym pojazdu.

Wobec tego wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że skorzystamy z prawdziwej taksówki, warto pamiętać o tych poradach – dzięki temu możemy mieć pewność, że podróż będzie odbywała się bez ryzyka!

Zobacz również