|   | 

Dom

Co należy wiedzieć o rozdzielnicach budowlanych?

Rozdzielnice budowlane są nieodłącznym elementem na każdej budowie. Ich głównym zadaniem jest dostarczanie energii elektrycznej, jak i zabezpieczenie instalacji przed możliwością wystąpienia zwarć bądź przeciążeń. Czym są rozdzielnice budowlane? W jaki sposób je wybrać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Rozdzielnice budowlane - czym są?

Rozdzielnice budowlane są w stanie funkcjonować na otwartej przestrzeni. To właśnie dzięki nim możliwe jest zasilanie energią elektryczną całego placu budowy bądź obsługiwanie imprez masowych. Urządzenia te charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, bowiem chronią przed zwarciami i uskokami napięcia- mogą mieć destrukcyjny wpływ na poszczególne urządzenia.  Dodatkowo rozdzielnice budowlane są wszechstronne i mają dużą mobilność, bowiem możemy je przenosić w dowolne miejsca. Warto wspomnieć o tym, że często muszą pracować w nieco niekorzystnych warunkach. Oprócz tego, że na placu budowy często mamy do czynienia z dużym zapyleniem, to dodatkowo sprzęt musi zmagać się ze skrajnymi temperaturami czy też opadami atmosferycznymi w postaci śniegu bądź deszczu. Rozdzielnice skonstruowane są w taki sposób, aby były bezpieczne dla osób niewykwalifikowanych. Więcej informacji na temat rozdzielnic budowlanych znaleźć można na stronie https://sklep.elektrospark.pl/rozdzielnica-budowlana,5998,29848.html.

Rozdzielnica budowlana - jak wybrać?

Dla wielu jedną z najważniejszych kwestii jest liczba gniazd. Nie trzeba być specjalistą, aby móc stwierdzić, że im więcej gniazd mamy, tym większe są możliwości. Ważny jest także rodzaj, bowiem wyróżnić możemy rozdzielnice zarówno standardowe, jak i te z pomiarem. Nie bez znaczenia jest materiał. Przekłada się on zarówno na wytrzymałość całej konstrukcji, jak i sposób wykorzystania. Warto zwrócić uwagę na możliwy zakres temperatur, a także na stopień ochrony urządzenia. 

Zobacz również