|   | 

Dom

Szeroki wybór ławek do domu

Urządzanie wnętrz jest znacznie szerszą i lepiej rozwiniętą dziedziną, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Ponadto stale przechodzi ona przez liczne przemiany, przez co nieustannie pojawiają się tu nowe trendy i rozwiązania, które zdecydowanie warto śledzić. Doskonałym przykładem są tutaj ławki, które przez długi czas nie cieszyły się zbytnią popularnością, a obecnie wracają do łask i pojawiają się w coraz liczniejszych pomieszczeniach w naszych domach. Warto poznać je nieco bliżej, bowiem są one znacznie bardziej uniwersalnym meblem, niż mogłoby się wydawać.

Przede wszystkim idealnie nadają się do wielu różnych pomieszczeń, a ze względu na ich ogromne zróżnicowanie można je dopasować do praktycznie każdego stylu. Ławka to bardzo praktyczny mebel, który w dodatku jest oryginalny – świetnie sprawdza się zatem w pomieszczeniach, gdzie zależy nam na uzyskaniu naprawdę niebanalnych efektów. Najlepiej jest skorzystać z niej w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia, bowiem właśnie tam zapewni nam zdecydowanie największą praktyczność.

Ławki dość powszechnie wydają się z nieco staromodnym meblem lub elementem przestrzeni publicznej – często utożsamiamy je wyłącznie z wyposażeniem parków czy innych miejsc tego typu. Tymczasem w sklepach meblowych możemy obecnie spotkać się z ogromnym ich wyborem, co doskonale pokazuje, że świetnie sprawdzają się one również w zwykłych domach. Ponadto wcale nie muszą być związane wyłącznie z bardziej klasycznymi stylami, bowiem ogromne zróżnicowanie stylów i sposobów ich wykonywania z jakim spotkamy się obecnie w sklepach sprawia, że bez problemu dopasujemy je do właściwie każdego pomieszczenia – bez względu na to, jaką mamy wizję jego wyglądu.

Dostępne w sklepach ławki mogą zatem być bardziej tradycyjne, wykonane wyłącznie z drewna – takie faktycznie idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach klasycznych, gdzie stawiamy właśnie na naturalne piękno drewna. Coraz większą popularnością zaczynają jednak cieszyć się ławki wykonywane z innych materiałów i posiadające wyższe oparcie. Samym swoim oryginalnym wyglądem mogą one doskonale wzbogacać właściwie każde pomieszczenie i wprowadzać w nim bardzo ciekawy nastrój.

Takie niebanalne ławki mogą być wykonywane z najróżniejszych materiałów. Często stosuje się w nich skórę zamszową, ale sporą popularnością cieszą się również obicia wykonywane z kolorowych tkanin. Bardzo ciekawą odmianą tych mebli są również ławki – skrzynie. Są one bardzo cenione ze względu na swoją praktyczność, bowiem pełnią dwie funkcje równocześnie. Z jednej strony służą jako zwykłe ławki, na których można usiąść. Ich konstrukcja jest jednak przygotowana w taki sposób, że bezpośrednio pod siedziskiem znajduje się wolna przestrzeń, w której można przechowywać różne rzeczy – właśnie jak w typowej skrzyni. Dobrze dobrana ławka może doskonale sprawdzić się w wielu różnych pomieszczeniach.

Takie meble są często spotykane przede wszystkim w salonach, gdzie liczy się wygoda i potrzebne jest stosowanie mebli, na których można komfortowo usiąść. Ławka jest świetnym sposobem na zagospodarowanie mniejszej przestrzeni w taki sposób, aby nadal możliwe było bardzo wygodne jej użytkowanie. Dobrym miejscem dla ławki jest również przedpokój. W takich miejscach wolna przestrzeń jest zazwyczaj dość ograniczona, zatem ławka – skrzynia jest przede wszystkim bardzo praktycznym rozwiązaniem. Z jednej strony można na niej wygodnie usiąść przy zakładaniu czy zdejmowaniu butów, ale jednocześnie posłuży jako praktyczny schowek na obuwie.

Zobacz również