|   | 

Dlaczego warto korzystać z chmury?

Chmura obliczeniowa to nie chwilowy trend w IT. To rozwiązanie, które obecnie wypiera tradycyjne formy korzystania z komputerów oraz zmienia infrastrukturę. Obecnie z chmury mogą korzystać zarówno użytkownicy indywidualni, jak i do dyspozycji posiadamy dedykowane usługi dla biznesu. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Chmura obliczeniowa, z angielskiego cloud computing, najczęściej rozumiana jest jako kompleksowa usługa IT, która polega na przechowywaniu i przetwarzaniu danych on-line. Użytkownik może wtedy korzystać z zewnętrznych serwerów w zakresie przechowywania plików oraz ich backupu, używania oprogramowania on-line, na przykład systemów ERP, także chmura to moc obliczeniowa do wykorzystania.

Jakie korzyści niesie ze sobą chmura?

Użytkownicy wybierający chmurę mogą korzystać z danych czy programów na każdym komputerze oraz w każdym miejscu na świecie. Dane nie są wtedy przechowywane na dysku twardym, który jest narażony na usterki, a także sam komputer z dyskiem na uszkodzenia i kradzież.

Zatem dostęp oraz płynna wymiana danych to największe atuty chmury. Z danych korzystać mogą też różne zespoły, co znacznie poprawia efektywność w wielu branżach. Dane uzyskują też większe bezpieczeństwo, co dla każdej firmy powinno być priorytetem. Warto też wspomnieć, że z większości chmur możemy obecnie korzystać nie tylko na komputerach, ale i na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach.

Oszczędzaj razem z chmurą

To jednak jeszcze nie wszystkie atuty chmury obliczeniowej. Szacuje się też, że pozwala ona oszczędzić nawet 10-20 procent na obsłudze IT, co na pewno zainteresuje wiele firm. Zwiększa się też elastyczność działań firmy oraz oszczędza się czas przeznaczony na prowadzenie działań biznesowych, na przykład pobieranie dokumentów czy funkcji oprogramowania biznesowego, ponieważ można uzyskać dostęp do nich bezpośrednio z chmury.

Przedsiębiorstwo BLUER (Bluer.pl) dostarcza kompleksowe rozwiązania w ramach chmury obliczeniowej w różnych modelach. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: Bluer.pl.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również