|   | 

Dom

Winda to standardowe wyposażenie każdego nowoczesnego obiektu

Dzisiejsze standardy budowlane wymuszają, aby każdy nowy budynek mieszkalny, biurowy, użyteczności publicznej czy też przemysłowy, nawet, gdy ma niewiele kondygnacji, posiadał windy hydrauliczne. O wyposażeniu takiego obiektu w dźwig hydrauliczny warto także pomyśleć wówczas, gdy się do remontuje. W obu przypadkach należy też poszukać sprawdzonego dostawcy takich urządzeń, który podpowie, jaka winda hydrauliczna jest najlepsza i z jakich wypracowanych przez lata rozwiązań skorzystać w tym konkretnym przypadku. Na pewno doskonale sprawdzi się w tej roli Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych, które ma bardzo duże doświadczenie w tej branży.

To bardzo ważne, ponieważ współczesne windy hydrauliczne różnią się od siebie udźwigem, prędkością dopuszczalną wysokością podnoszenia. Maksymalnie mogą poruszać się nawet do 25 metrów i pracować z szybkością 0,63 metra na sekundę. Tego typu winda hydrauliczna może zostać obciążona ciężarem od 320 do 1600 kilogramów. Te modele wykorzystywane są najczęściej w budynkach mieszkalnych, biurowcach, obiektach użyteczności publicznej i szpitalach. Ich rozwiązania techniczne pozwalają też na przewożenie niepełnosprawnych na wózkach lub łóżek szpitalnych. Inne dźwigi hydrauliczne przeznaczone do przewozu ładunków o wysokości większej niż 1,2 metra.

Zakup windy – kogo warto szukać?

Jeżeli komuś potrzebna jest winda hydrauliczna o nietypowych wymiarach lub przeznaczeniu to również powinien skorzystać z pomocy LWDO, która wykona urządzenie na indywidualne zamówienie. Taka winda hydrauliczna może być przystosowana do ładowania towarów wózkiem typu „paleciak” wózkiem widłowym lub na przykład do transportu aut.

Każdy klient komplet informacji znajdzie na stronie http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-hydrauliczne, gdzie są również porady dotyczące sytuacji kiedy z różnych powodów nie jest możliwe zastosowanie windy hydraulicznej typu classic. Wtedy sprawdzą się tam wersje z zaniżonym podszybiem lub nadszybiem.

Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych posiada certyfikat najwyższej jakości ISO 9001, a sygnowane jej marką urządzenia montują własne wykwalifikowane zespoły lub podwykonawcy sprawdzeni przez lata.

Zobacz również