|   | 

Tablice informacyjne

Tablice informacyjne są niezwykle ważnym, choć często pomijanym elementem naszych codziennych spacerów. Znajdziemy je wszędzie, nawet w sklepach.

Tablice informacyjne BHP

Tablice informacyjne BHP to źródło podstawowych danych, jakie możemy znaleźć nie tylko w budynkach, lecz również na zewnątrz. To dzięki ich wskazówkom jesteśmy w stanie dotrzeć bez problemu do upragnionego miejsca – wystarczy krótki komunikat na wyraźnym tle, a nasz stres spowodowany przez zagubienie znika.

Same tablice informacyjne BHP w rzeczywistości są częstym wymogiem, który stawiany jest przed właścicielami budynków. Nie dotyczy to jednak tylko instytucji publicznych – każdy budynek posiada szereg zasada BHP, które musi spełnić, w tym wyraźne oznaczenie miejsc ewakuacyjnych czy fakt, gdzie znajdują się gaśnice przeciwpożarowe. Dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie odpowiednio szybko uciec z budynku lub zgasić powstały pożar.

Bardzo często tablice informacyjne kojarzą nam się z nowo powstałymi budynkami, gdzie stawiana jest wielka tablica zachowania bezpieczeństwa. Jest to jednak tylko początek szerokiej listy tablic informacyjnych, jakie są wymagane w naszym kraju. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie tablice są z góry określane i narzucane przez państwo.

Tablice informacyjne na zamówienie

Tablice informacyjne na zamówienie są idealnym rozwiązaniem zawsze wtedy, kiedy chcemy oznaczyć jakieś miejsca lub ostrzec przed czymś ludzi. Wiele tablic informacyjnych na zamówienie dość mocno odbiega od znanych nam, widocznych wszędzie tabliczek, lecz wbrew pozorom ich inność bardzo często idzie na plus. Dzięki wyróżnieniu w postaci grafiki/kolorystyki/zmianie standardowej formułki – dużo bardziej przykuwa uwagę, skupiając ją na komunikacie.

Tablice informacyjne może zamówić dla siebie każdy, z dowolnym napisem i/lub grafiką, o ile nie narusza ona własności osób trzecich. Wiele sklepów, które oferuje wykonanie tablic, udostępnia kupującym własne szablony, dzięki którym stworzy się tablicę godną powieszenia.

Tablice z napisami

Wiele tablic informacyjnych skupia się na przekazaniu informacji słowami. Jeśli zależy nam na bardziej widocznym, sugestywnym oznakowaniu zawsze warto stworzyć tablicę spersonalizowaną, która da taki efekt, jaki potrzebujemy.

Artykuł partnera

Zobacz również