|   | 

Wybierasz się w podróż? Te rzeczy zapakuj do torebki!

Nieważne czy to czas wakacji i właśnie szykujesz się do wyjazdu na urlop, wyjeżdżasz gdzieś jedynie na weekend, czy też zbliża się zima i wycieczka w czasie ferii z dziećmi – niektóre rzeczy powinny koniecznie znaleźć się w Twojej torebce i wcale nie chodzi tu o dokumenty czy ładowarkę do telefonu, lecz o środki higieniczne. Higiena jest ważna – dzięki niej możemy się ustrzec na przykład przed zarażeniem groźnymi chorobami, albo zapobiegamy stanom zapalnym we własnym organizmie. Które produkty są najważniejsze?

Higiena to podstawa

Oczywiście, nikt nie twierdzi, że nie powinniśmy zabierać ze sobą ładowarki i dokumentów – rzecz jasna, ich zapakowanie to podstawa w czasie każdego wyjazdu, podobnie jak mnóstwa innych rzeczy, na przykład samego telefonu. Środki higieniczne przydają się nam jednak w podróży szczególnie – w końcu każdy z nas jest zmuszony czasem skorzystać z publicznej toalety na mijanej stacji benzynowej, albo pragnie coś zjeść po męczącej wspinaczce górskiej, ale nie ma przy sobie mydła, by umyć ręce. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich podróżujących, producenci wymyślili szereg pomocnych środków, które można ze sobą zabrać i które okażą się pomocne właśnie w takich sytuacjach. W dodatku są na tyle małe, by zmieścić się w każdej torebce czy plecaku – i nie są ciężkie, więc nie obciążają niepotrzebnie naszego bagażu.

To coś, co zawsze warto mieć pod ręką!

1. Chusteczki nawilżające W czasie podróży nie powinno nam nigdy zabraknąć chusteczek nawilżających – nie po to, by pielęgnować dłonie, lecz po to, by zastąpiły nam wodę, jeśli jej przy sobie nie mamy. Wyobraźmy sobie na przykład, że po całym dniu zwiedzania siedzimy w autokarze i chcemy zjeść jabłko. Ale ani nie mamy gdzie go opłukać, ani gdzie wymyć naszych dłoni! W tym momencie chusteczki okażą się idealne – dokładnie usuną brud i pozostawią nasze dłonie czystymi oraz dobrze nawilżonymi. Ponadto na rynku są również dostępne chusteczki antybakteryjne. Możemy zdecydować się na chusteczki pakowane pojedynczo, bądź zbiorcze opakowania (na przykład po 10 sztuk) – w zależności od potrzeb.

2. Żel antybakteryjny Z higieną nierozerwalnie złączony jest również żel antybakteryjny. Działa podobnie jak chusteczki, ale zamiast nasączonego materiału mamy buteleczkę z silnym żelem. Nie trzeba go spłukiwać z rąk – wystarczy, że nałożymy go na ręce i powoli wmasujemy. Już po chwili poczujemy odświeżenie, a nasze dłonie będą wolne od wszelkich zarazków. To doskonały produkt na wszelkie wyjazdy – również i takie, gdzie możemy skorzystać z bieżącej wody, ale na przykład nie ma mydła, albo gdy boimy się, że przejdą na nas zarazki, które nie zginą przy kontakcie ze zwykłym mydłem. Buteleczki żelu mogą mieć różną wielkość, jednak na wyjazd najlepiej zabrać ze sobą tą najmniejszą, która nie będzie dodatkowo obciążać naszego bagażu i którą można bez problemu wsadzić do torebki, albo do nawet małego plecaka.

3. Nakładki na sedes To nowość, o której istnieniu jeszcze nie wszyscy wiedzą – a szkoda, bo rozwiązuje problemy z korzystaniem z publicznych toalet! Wiele osób wprost się tego brzydzi, bowiem nie wiadomo kto z nich wcześniej korzystał, a ludzi przewija się sporo – nigdy nie wiadomo kto na co chorował. W dodatku część toalet jest brudna – łącznie z deską, na której przecież kobiety muszą usiąść! Aby panie nie były poszkodowane, wymyślono nakładki na sedes – malutkie, gdy są złożone, więc spokojnie zmieszczą się w każdej kieszeni. Nakładki umieszcza się na sedesie i można spokojnie siadać, nie obawiając się brudu i bakterii. Są w dodatku jednorazowe i biodegradowalne, więc nie niszczą środowiska.

Zobacz również