|   | 

Dom

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe – jak wybrać idealny?

Dobór właściwego pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Marzeniem zarówno chłopaka, jak i dziewczyny, jest wyrobienie sobie pięknych wspomnień dotyczących oświadczyn. Przecież taka chwila zdarza się tylko raz w życiu. Widok rozczarowanej miny przyszłej panny młodej to nic przyjemnego. Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Przede wszystkim bądź obserwatorem

Nie ma lepszej rady na zbadanie gustu ukochanej kobiety od zwykłej obserwacji. Sprawdzaj, co twoja ukochana lubi nosić. Czy gustuje w bogato zdobionej biżuterii czy też woli dyskretne dekoracje? Kolczyki, które ma w uszach są zwykle długie i kolorowe, czy raczej przypominają małe punkciki? Takie informacje pozwolą ci rozeznać się w upodobaniach swojej kobiety. Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju pierścionków zaręczynowych. Niektóre są cieniutkie i mają jedno małe oczko, inne są grubsze, mają specjalne „zawijasy”, duże diamenty lub wiele mniejszych oczek. 

Pamiętaj – ona będzie nosiła ten pierścionek do końca życia!

Jeżeli nie jesteś pewien, czy twoja ukochana będzie zadowolona z alternatywnego wzoru pierścionka, lepiej postaw na tradycję. Pierścionki zaręczynowe nosi się do końca życia. Nie jest to ozdoba, którą odkłada się po ślubie. W trakcie oświadczyn narzeczony zakłada narzeczonej pierścionek na serdeczny palec prawej dłoni. W dniu ślubu mężatka przekłada ozdobę na serdeczny palec lewej ręki. 

Miej to na uwadze, gdy przyjdzie ci ochota na kupienie pierścionka z kolekcji „pierścionki zaręczynowe – najnowszy hit mody”. Coś, co dzisiaj prezentuje się ciekawie i nowocześnie, za parę lat może być uznawane za obciach.

jaki pierścionek wybrać?

Koleżanka, siostra lub mama

Świetnym pomysłem na udany zakup pierścionka zaręczynowego jest doradzenie się o gust przyszłej panny młodej jej najbliższej przyjaciółki, mamy lub siostry. Kobiety doskonale wyczuwają gust innej przedstawicielki płci żeńskiej. Wiedzą, czy w jej sercu tkwi zamiłowanie do szaleństwa, czy też wolą styl glamour lub styl romantyczny. Jeśli nie możesz spotkać się z jej koleżankami, spróbuj wysłać im mailem zdjęcia przykładowych pierścionków, które wpadły ci w oko. Dzięki temu będziesz miał wstępne rozeznanie, co jest odpowiednie dla twojej ukochanej, a czego powinieneś się wystrzegać.

Nie lubi biżuterii? Spójrz na ubrania!

Jeżeli twoja ukochana nie przepada za biżuterią i wkłada ją tylko od wielkiego dzwonu, nic straconego. Zasugeruj się tym, jaki styl ubrań lubi. Czy np. ma w sobie coś z dziewczynki i często chodzi we wzorzystych sukienkach z falbankami? Czy lubi żaboty, chusty z frędzlami, dziwaczne upięcia włosów? Może bardziej preferuje styl minimalistyczny i najlepiej czuje się w stonowanych barwach? A może jest troszkę chłopczycą i zwykle ubiera się na sportowo? Dzięki takiej wiedzy szybko zrozumiesz, co pasuje do twojej kobiety. Dusza romantyczna z pewnością nie pogardzi pierścionkiem w stylu secesyjnym. Kobieta-sportowiec ucieszy się z subtelnego, nierzucającego się w oczy pierścionka. Elegantka postawi na kobiecość i dyskrecję, a odważna i drapieżna kobieta może pragnąć pierścionka z dużym kamieniem.

Pierścionki zaręczynowe – jak poznać rozmiar?

Świetnym dopełnieniem oświadczyn jest myśl, że dobrany pierścionek idealnie prezentuje się na dłoni. Jak dobrać odpowiedni rozmiar? Po pierwsze – możesz podpytać rodzinę. Mama narzeczonej, nawet jeśli nie będzie znała rozmiaru jej palca, będzie mogła szybko to sprawdzić. Wystarczy zajrzeć do jej pudełka z biżuterią i zebrać miarę. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, możesz poprosić koleżankę, która nosi pierścionki, by dla zabawy pokazała swoją kolekcję twojej ukochanej. Gdy przyszła narzeczona włoży pierścionek na palec, zadaniem koleżanki będzie zapamiętanie, czy był on za duży czy za mały.

Możesz też po prostu poprosić swoją dziewczynę o jej pierścionek pod pretekstem np. ważnego spotkania i potrzeby posiadania talizmanu „na szczęście”. Pamiętaj, że zwykle pierścionki zaręczynowe można zwężać i poszerzać zgodnie z potrzebami klientów. Niestety, nie można zmieniać rozmiaru pierścionków z tytanu lub wysadzanych dookoła kamieniami.

Zobacz również