|   | 

Co studiować, żeby się wyróżnić? Oryginalne kierunki studiów we Wrocławiu

Choć dyplom z medycyny, prawa, geodezji czy anglistyki nadal uznawany  jest za prestiżowy dokument, abiturienci coraz częściej chcą studiować kierunek, który nie tylko zapewni im późniejsze zatrudnienie, ale również będzie zgodny z ich zainteresowaniami, a przy tym ciekawy i nowatorski. Studenci we Wrocławiu, którzy nie boją się nowych wyzwań, mają możliwość podjęcia nauki na wielu niesztampowych kierunkach, takich jak chociażby grafika komputerowa w reklamie czy zwalczanie zagrożeń terrorystycznych.

Uczelnie, chcąc przyciągnąć jak największą liczbę studentów, umieszczają w swojej ofercie nietypowe, atrakcyjnie nazwane kierunki studiów. W ofercie Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, można znaleźć sporo nowatorskich kierunków: http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci, które mają nie tylko oryginalne nazwy, ale też pozwalają studentom uzyskać odpowiednie kwalifikacje oraz późniejsze zatrudnienie. Na jakich nietypowych kierunkach studiów można rozpocząć naukę we wrocławskiej WSB?

Prawie jak Sherlock Holmes

Specjalność detektywistyczno-dochodzeniowa na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne to idealna opcja dla pasjonatów kryminalnych zagadek. Absolwenci tego kierunku mogą rozpocząć pracę w agencjach detektywistycznych oraz organizacjach zajmujących się zabezpieczaniem życia, pracy i służby. Przyszli detektywi bez trudu znajdą zatrudnienie także w prywatnych firmach ochroniarskich, straży miejskiej oraz w pionie dochodzeniowo-śledczym w policji. Detektyw to szanowany zawód, na który stale rośnie zapotrzebowanie w społeczeństwie. Studia na wspomnianym kierunku pozwolą absolwentom nabyć wprawy w umiejętnym stosowaniu prawa oraz przygotują ich do realizowania działań z wykorzystaniem technik operacyjnych.

Spec od komercyjnych rysunków

Żyjemy w społeczeństwie obrazkowym. Tak samo kolorowe, jak i czarno-białe malunki towarzyszą nam na każdym kroku. Nic dziwnego, że stanowią główny czynnik kształtowania wizerunku i marki. Grafika komputerowa w reklamie to specjalność dla kreatywnych osób, które chciałyby się dowiedzieć, jak tworzyć obrazki, które zainteresują tłumy. Absolwenci tego kierunku we Wrocławiu mogą szukać pracy nie tylko w charakterze grafika reklamowego, ale też specjalisty ds. designu czy menedżera ds. reklamy.

Specjalista od ekskluzywnego wypoczynku

Zarówno ośrodki SPA, jak i centra wellness, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z tego, że większość osób żyje w ciągłym stresie i nie ma czasu porządnie wypocząć po wielu godzinach spędzonych w pracy. To, czego potrzebują, to odnowa biologiczna, relaks i poprawa kondycji fizycznej i urody. Osoby, które chciałyby zajmować się tym specyficznym segmentem rynku, powinny posiadać interdyscyplinarną wiedzę z zakresu turystyki, psychologii oraz BHP. Niezbędne kompetencje mogą zdobyć podejmując naukę na specjalności turystyka zdrowotna, SPA & wellness. Ukończenie tego kierunku studiów umożliwi objęcie stanowiska menedżera ośrodka SPA i wellness, pilota wycieczek czy specjalisty ds. obsługi turystów.

Profesjonalny tester

Informatyka to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Nic więc dziwnego, że rośnie zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju testerów: aplikacji webowych i mobilnych, gier komputerowych czy oprogramowania aplikacji e-commerce. Specjalistą od testów można zostać po ukończeniu na WSB we Wrocławiu studiów na specjalności Tester oprogramowania. To kierunek, który duży nacisk kładzie na znajomość umiejętności programistycznych w języku Python i Java. Absolwenci tej specjalizacji będą mieli wpływ nie tylko na poprawę jakości oprogramowania, ale też na zmniejszenie czasu przeznaczanego na jego stworzenie.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu kusi studentów pomysłowymi nazwami kierunków studiów. Na szczęście w tym wypadku nie jest to jedynie chwyt marketingowy: wraz z nieszablonowymi nazwami idą w parze wysoka jakość kształcenia oraz uzyskanie konkretnych kwalifikacji, które zapewnią znalezienie zatrudnienia w wymarzonej branży.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również