|   | 

Prezenty DIY - łatwe do wykonania

Każdego roku jest kilka szczególnych dni, w których możesz pokazać, jak bardzo cenisz sobie obecność swoich bliskich. Kupujesz bukiet kwiatów lub pudełko czekoladek. A gdyby tak zrobić je samemu? W tym przypadku prezenty DIY są strzałem w dziesiątkę! Poświęcisz tylko czas, a osoby, które otrzymają ręcznie robiony prezent, zapamiętają go bardziej niż kupiony. Wystarczy, że pomyślisz i przygotujesz prezenty DIY dla swoich bliskich.

Kupić handmade czy zrobić wszystko?

Tutaj pojawiają się pierwsze dylematy wielu osób dotyczące prezentów handmade. Możemy wspierać lokalnych rzemieślników, którzy poświęcają swój czas na tworzenie tego, co kochają. Inną opcją jest samodzielne wykonanie prezentów DIY. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad materiałami, których użyjemy i sposobem, w jaki je stworzymy. Czy korzystamy z pomysłów internetowych? Może coś z Tik Tok? Niektórzy z naszych znajomych mogą robić prezenty DIY w ramach hobby. Możemy poprosić ich o radę lub nawiązać z nimi współpracę.

Jak zrobić prezent DIY?

Zanim zaczniesz tworzyć prezenty DIY, zadaj sobie kilka pytań. Niektóre z nich to:

  • Dla kogo będziesz tworzyć prezent DIY?
  • Jaka jest okazja?
  • Czy nie zbliża się jakieś święto?
  • Na zakup jakich materiałów możesz sobie pozwolić?

Nigdy nie odkładaj prezentów DIY do dnia ich wręczenia. Chcesz wiedzieć dlaczego? Przy pierwszym uruchomieniu łatwo można się zniechęcić, jeśli coś nie wyjdzie. Właśnie z tego powodu polecam zacząć od czegoś prostego. Być może zastanawiasz się, od czego zacząć.

Prezent DIY

Prezenty DIY dla początkujących

W tej kategorii znajduje się duża ilość rzeczy, które są banalne. Prostymi przykładami są notatniki, kalendarze i kartki ozdobne. Te prezenty DIY są łatwe do wykonania i wymagają jedynie odrobiny czasu. Możesz je zaprojektować samodzielnie, więc jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Kiedy już opanujesz sztukę tworzenia własnych prezentów, możesz spróbować czegoś bardziej skomplikowanego.

W tej kategorii znajdują się na przykład:

  • Zrób własne kosmetyki
  • Słodycze lub wypieki to słodycze. Słodycze lub wypieki
  • Ręcznie szyte poduszki lub poszewki na poduszki
  • Świece z zapachami
  • Sól do kąpieli
  • Lub podstawki i półki.

Oprócz wymienionych powyżej prezentów DIY istnieje wiele innych opcji. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia i kreatywność. Sprawdź jak robić z dziećmi prezenty DIY na https://izrobtosama.pl/dla-dzieci/izlj/zrob-z-dziecmi-prezenty-diy.html

Materiały DIY

Do prostszych prezentów możesz użyć przedmiotów, które każdy ma w domu: kolorowego papieru, nożyczek i kleju (w przypadku notesów lub planerów). Za bardziej zaawansowane wersje możesz liczyć się z wydatkiem nawet do 50zł. Będziesz musiał kupić takie rzeczy jak deski na półki, materiały na poduszki, czy składniki do wypieków.

Dlaczego domowe prezenty są lepsze od kupionych?

To zapewne pierwsze pytanie, które zadałeś sobie, gdy zacząłeś myśleć o przygotowaniu tego typu prezentu. Sprawa jest bardzo prosta. Chodzi o wartość sentymentalną i czasową prezentu. Dzięki niemu osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo. Nie musisz się ograniczać, o czym już wielokrotnie wspominano. Puść wodze fantazji i pokaż rodzinie, jak bardzo potrafisz być kreatywny.

Zobacz również