|   | 

Przeszczep włosów – to prostsze, niż myślisz

W młodości włosy są gęste, błyszczące i piękne, stanowiąc niewątpliwą ozdobę. W miarę upływu czasu i starzenia się mogą się jednak przerzedzać, a nawet całkowicie wypadać. Czasami na skutek chorób i zaburzeń hormonalnych łysieją osoby młode i w pełni wieku. Warto wtedy skorzystać z osiągnięć medycyny estetycznej i poddać się transplantacji włosów.

Przed zabiegiem

Zanim zostanie wyznaczona data operacji, konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Przeprowadza on szczegółowy wywiad z pacjentem, pyta o przebyte choroby, aktualne schorzenia i zażywane leki. Nie wolno niczego ukrywać i omijać, istnieją bowiem czasami ważne przeciwwskazania do zabiegu. Lekarz zleca także szczegółowe badania, które pomagają w postawieniu prawidłowej diagnozy.

Metody transplantacji

Przeszczep włosów jest popularnym zabiegiem, przeprowadzanym z powodzeniem od wielu lat. Obecnie stosuje się kilka metod, są to np.: FUT, FUE oraz najnowocześniejsze BHT i S.A.F.E.R. Specjalista dobiera sposób najbardziej odpowiedni dla danego pacjenta. Więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj.

Metoda FUT

Metoda FUT (Follicular Unit Transplantation) – nazywana jest także mianem STRIP. Polecana jest osobom, które pragną gęstych włosów i jednocześnie zaakceptują mało widoczną bliznę w formie linii. Podstawową zaletą tego sposobu transplantacji jest krótki czas trwania zabiegu i uzyskiwanie w pełni zadowalającego efektu. Metoda FUT jest idealna dla osób posiadających dłuższe włosy. Chirurg pobiera pasek skóry z włosami do transplantacji, następnie wykonuje szycie. Powstaje blizna, którą jednak można w stu procentach zakryć, jeśli włosy zostaną zapuszczone.

Transplantacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent siedzi, w miejscu pobrania włosy są golone – wielkość obszaru jest zróżnicowana indywidualnie. Po wycięciu paska skóry rana jest zszywana. Po operacji trzeba unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, tak by nie napinać szwu. Pobrane włosy zostają następnie przygotowane do przeszczepienia – wybiera się tylko najlepsze i najzdrowsze jednostki. Podczas robienia otworków do transplantacji pacjent wygodnie siedzi, może oglądać filmy, czytać lub słuchać muzyki. Chirurg przeszczepia włosy, a na koniec smaruje miejsce przeszczepu płynem dezynfekcyjnym i specjalistycznymi maściami.

Jeśli szukasz dobrego lekarza, zdecyduj się na przeszczep włosów w tourmedica.pl.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

  • Jakie suplementy na boreliozę?

    Borelioza to choroba, która jest wynikiem ukąszenia przez zakażonego bakterią borrelia burgdorferi kleszcza. Do pierwszych i najczęściej...

  • Sylveco do twarzy

    Sylveco to firma, która ma w asortymencie wyłącznie naturalne kosmetyki. Z powodzeniem oczarują one każdego fana eko kosmetyków...