|   | 

Kwiaty... w męskiej stylizacji?

Kwiaty nie są raczej kojarzone z męskim stylem – jeśli chodzi o ubiór, to takie motywy pojawiają się zwykle w kobiecych strojach. Tymczasem okazuje się, że świetnie można je dopasować do męskiego ubioru. Od dawna można zauważyć, że motywy te pojawiają się w wielu kolekcjach przeznaczonych dla panów, przygotowywanych przez najsłynniejsze marki świata takie jak Gucci. Jeśli ktoś szuka dobrego sposobu na wprowadzenie w swojej codziennej stylizacji pewnej nowości i chce urozmaicić swój wygląd, to kwiatowe kompozycje mogą dla niego być naprawdę doskonałą propozycją.

Oczywiście, takie coś wymaga od mężczyzny niemałej odwagi, bowiem mimo wszystko jest to niestandardowe rozwiązanie, które może być różnie odbierane przez niektórych ludzi. Mimo wszystko jednak warto spróbować – w taki sposób można naprawdę znacznie urozmaicić swój wygląd. Motywy kwiatowe mimo wszystko nie są żadną nowością, bowiem powszechnie występowały w wielu męskich strojach. Zwykle kojarzyliśmy je jednak nie z codziennym ubiorem, a raczej letnimi klimatami – koszula w kwiaty to prawdziwa klasyka hawajskiego turysty. Wizerunek ten zdobył szczególną popularność w latach 80, i jest chętnie wykorzystywany również i dzisiaj. Współcześni projektanci podeszli do tego jednak w zupełnie inny sposób. Wcześniej takie coś kojarzone było raczej z luźnym stylem, a niektórzy uważali to wręcz za kiczowaty styl.

Dziś jednak kwiaty w męskim ubiorze mogą tworzyć jak najbardziej poważną kreację, nawet dla szanowanej osoby na wysokim stanowisku w firmie. Kwiaty na ubraniach oferowanych przez najsłynniejsze marki nie są jednak tak "słodkie" i niewinne, jak zwykle je widzimy. Projektanci zdecydowali się na orientalne i tajemnicze motywy kwiatowe. Mężczyzna decydujący się na taki ubiór może z łatwością stworzyć wizerunek nie osoby delikatnej czy wrażliwej, ale bardzo odważnej i otwartej na zupełnie nowe trendy. Oczywiście, koszule w kwiaty nie zawsze sprawdzą się na poważnych spotkaniach zawodowych czy do pracy. Niemniej jednak warto nosić je przy nieco mniej oficjalnych okazjach. Jeśli szukamy swobodnego i jednocześnie eleganckiego ubioru na piątkowe wyjście ze znajomymi, to będą one naprawdę doskonałą propozycją.

Takie koszule pokazują, że z jednej strony mamy dystans do siebie, a z drugiej – dbamy o odważny i zgodny z aktualnymi trendami ubiór. Bardzo ważne jest jednak dopasowanie całej reszty stylizacji do takiej koszuli; zwykłe jeansy raczej nie sprawdzą się tu zbyt dobrze. Do koszuli w kwiaty świetnie może pasować na przykład sportowa marynarka, kardigany czy nawet ramoneska. Jeśli ktoś lubi ryzyko i jest naprawdę odważny, to może zdecydować się na połączenie takiej koszuli ze spodniami dresowymi czy nawet bojówkami. Nie zawsze można uzyskać tu jednak zadowalające efekty, dlatego do takich rozwiązań należy podchodzić raczej ostrożnie. Generalnie najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na nieco bardziej stosowane pozostałe części garderoby i postawienie tylko na jeden, odważny i wyraźny wzór na koszuli.

Stylizacja kwiatowa jest z samego założenia propozycją dla osób, które nie boją się eksperymentów, zatem wszystko zależy tu jedynie od naszego własnego gustu. Można decydować się na bardziej odważne połączenia, ale należy uważać, bowiem bardzo łatwo przejść od oryginalności do zwykłego kiczu. Nie musimy ślepo kopiować wszystkiego, co zobaczymy na wybiegach pokazów mody – mają to być dla nas jedynie wskazówka. W każdym przypadku koszula w kwiaty może być bardzo ciekawym urozmaiceniem ubioru, który znacznie wzbogaci i rozjaśni nasz wizerunek.

Zobacz również