|   | 

Dom

Basen w domu czy na zewnątrz?

Uwielbiasz pływać? To jedna z Twoich ulubionych form rekreacji? A gdybyś posiadał basen w domu bądź ogrodzie? To możliwe i łatwiejsze niż myślisz. W określonych przypadkach nawet nie wymaga uzyskania zgody budowlanej. Wstajesz rano i zamiast na siłownię czy miejską pływalnię, schodzisz po schodach, zrzucasz szlafrok i oddajesz się przyjemności pływania we własnym basenie. A może przyjęcie w ogrodzie połączone z grillem i kąpielą? Realizacja marzeń jest w zasięgu ręki.

Basen wewnątrz domu

Niezależnie od pogody, o każdej porze dnia i nocy, bez świadków. Własny basen wewnątrz domu to prawdziwa wygoda. Możesz z niego korzystać o każdej porze roku. Bez wychodzenia z domu, opuszczania własnej posesji możesz aktywnie spędzić deszczowe, jesienne i mroźne, zimowe popołudnia i wieczory. Bez tłumu kąpiących się, bez ciekawskich spojrzeń. Jeśli planujesz budowę basenu wewnątrz domu możesz poszerzyć go o strefę rekreacji – miejsca gdzie znajdzie się mini siłownia, jacuzzi czy sauna. Będzie to Twoja enklawa. Prywatna oaza do relaksowania się z rodziną i przyjaciółmi.

Basen wewnętrzny to doskonała inwestycja, która podnosi wartość nieruchomości i czyni ją bardziej interesującą. Decydując się na takową, warto zaplanować go już na samym początku budowlanej przygody, a więc na etapie wyboru projektu. W tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie przyjrzenie się gotowym projektom domów z basenem.

Basen zewnętrzny w ogrodzie

W ciepłe, letnie dni basen w ogrodzie daje ukojenie od upałów, pozwala cieszyć się słoneczną pogodą i towarzystwem najbliższych osób. Aktywny odpoczynek i relaks – to największe atuty takiej inwestycji. Basen można zadaszyć i poszerzyć o strefę rekreacji. Posiadając własny obiekt w ogrodzie unikniesz tłumu ludzi i plażowiczów na ogólnodostępnych kąpieliskach. Przyjęcie w ogrodzie – grill, drinki i kąpiele w basenie pod gwiaździstym niebem? Brzmi jak scenariusz filmowy? Realizacja marzeń jest w zasięgu ręki. Nie musisz decydować się na budowę basenu w ogrodzie w chwili, gdy rozpoczynasz budową domu. Warto dokładnie zaplanować jego usytuowanie, co pozwoli w pełni wykorzystać parametry i ekspozycję działki budowlanej. Samą inwestycję możesz zrealizować w odstępie czasu, co pozwoli Ci zgromadzić niezbędne środki.

Wizualizacja wnętrza projektu domu Rezydencja z widokiem WAH1725

Basen bez pozwolenia budowlanego?

Jeśli planujesz zagospodarowanie fragmentu działki budowlanej na basen o powierzchni nie przekraczającej 50 m2, nie potrzebujesz pozwolenia budowlanego. Wystarczy, że dokonasz zgłoszenia do właściwego dla miejsca inwestycji starostwa.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również