|   | 

Jak taniej kupić komputer?

Niska cena czy dobra jakość – czy zawsze trzeba dokonywać tego wyboru? Chcąc kupić laptop to często koszty z nim związane nie pozwalają na wybór tego o najlepszych parametrach i doskonałej wydajności. Każdego roku na rynku pojawiają się nowe modele, które mają coraz więcej do zaoferowania, chociaż jak się okazuje, czasami laptop kilkuletni wykazuje się większą prędkością i niezawodnością oraz ma nam zdecydowanie więcej do zaoferowania.

Używany laptop od kolegi

Kilka miesięcy czy 2 lata temu nasz kolega kupił sobie drogiego laptopa, którego dzisiaj chce wymienić. Proponuje, że sprzeda go nam za bardzo niską cenę, zapewnia oczywiście o jego idealnym stanie technicznym. Dlaczego mamy mu nie zaufać?

Z interesami ze znajomymi bywa niestety bardzo różnie. Oczywiście taka transakcja może się nam opłacać, ale zawsze lepiej jest zweryfikować sprzęt i poznać jego wady i zalety, tym bardziej, że nie jest on już sprzętem nowym. To dobry sposób na zaoszczędzenie na zakupie i jednocześnie możliwość pozyskanie dobrej jakości laptopa. Nie musi być on przecież nowy, istotne żeby był sprawny, miał satysfakcjonujące nas parametry techniczne i nadal wyglądał estetycznie.

Komputer poleasingowy – oszczędnie i rozsądnie

Drugim sposobem, aby zaoszczędzić na zakupie komputera, jest jego zakup na aukcje.efl.com.pl. To serwis, gdzie można pozyskać poleasingowe komputery, czyli takie, które były wcześniej użytkowane przez firmę, czyli są używane i jednocześnie są to urządzenia bardzo często z wyższej półki. Firmy zazwyczaj decydują się na zakup wysokiej jakości sprzętu dla swoich pracowników, mogą sobie pozwolić na większy wydatek niż wspomniany już kolega. Poleasingowy komputer użytkowany jest przez kilka lub kilkanaście miesięcy do kilka lat i następnie wymieniany. Nie jest więc to sprzęt nowy, ale w wielu przypadkach może nam zaoferować więcej niż nowy komputer.

Warto podkreślić, że ceny takich komputerów mogą być naprawdę niskie. Na aukcje.efl.com.pl znajdziemy sprzęt, który licytując, możemy kupić niekiedy za mniej, niż planowaliśmy. To często my decydujemy, ile będzie on nas kosztować.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również