|   | 

Jak wybrać agencję seo?

​Z każdym rokiem coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, jak istotne jest pozycjonowanie stron. O ile kiedyś SEO było proste i nie wymagało wdrażania złożonych działań, o tyle dzisiaj sprawa jest już bardziej skomplikowana. Ogromna rywalizacja oraz rosnące wymagania ze strony Google sprawiają, że skuteczne działania SEO wymagają profesjonalizmu. Dlatego ważny jest wybór odpowiedniej agencji SEO. Jak go dokonać? Na co zwracać uwagę?

Realne efekty, czyli agencja SEO działającą zgodnie z regułami

Pozycjonowanie to działanie długotrwałe, którego efekty są widoczne dopiero po jakimś czasie. Uzyskanie natychmiastowych wyników jest możliwe tylko w jednym przypadku. Udaje się je uzyskać poprzez bardzo intensywne pozycjonowanie niezgodne z zasadami narzuconymi przez Google. Mowa choćby o upychaniu fraz kluczowych czy tworzeniu bezwartościowych podstron. Takie działania określa się jako black hat SEO. Pozornie wyniki takiego pozycjonowania mogą być kuszące, ponieważ zwykle rzeczywiście po krótkim czasie strona osiaga wysokie pzoycje w wyniakch wyszukwiań. Jednak zawsze po pewnym czasie Google orientuje się w kwestii nieuczciwości postępowania i nakłada na witrynę dotkliwe kary. W efekcie strona spada na niziny wyników wyszukiwań, a możliwość powrotu do wysokich pozycji zostaje zablokowana. Dlatego też żadna solidna agencja SEO nie praktykuje black hat SEO.

Działania poprzedzone audytem

Aby pozycjonowanie było skuteczne, musi być dostosowane do potrzeb danej firmy. Dlatego też agencja SEO powinna rozpocząć swoją współpracę z Klientem od audytu. Należy wykonać analizę biznesową, a następnie sprawdzić aktualną sytuację SEO witryny. Później dokonuje się analizy konkurencji, aż wreszcie można przejść do określania optymalnych fraz kluczowych. Oczywiście przeprowadzenie audytu wydłuża nieco cały proces pozycjonowania. Niemniej ostatecznie pozwala wdrożyć odpowiednie działania, co zapewnia wyższą skuteczność i opłacalność Dlatego też wszystkie dobre agencje SEO rozpoczynają od audytów.

Kompleksowe podejście do SEO

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dzisiaj pozycjonowanie jest dosyć skomplikowane. Nie wystarczy umieścić na stronie kilku fraz kluczowych, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Konieczne jest działanie na wielu płaszczyznach. Agencja SEO powinna działać na frazach kluczowych, umieszczając je na podstronach oraz na portalach zewnętrznych, w tekstach linkujących do pozycjonowanej podstrony. Jednak równie ważne jest dopracowanie techniczne strony.

Pełne poświęcenie dla Klienta

Sposoby działania poszczególnych agencji SEO są bardzo różne. Te najlepsze w pełni poświęcają się dla Klientów. Oznacza to, że współpracują tylko z jednym podmiotem z danego rynku. Dzięki temu nie dochodzi do konfliktu interesów. Warto wybrać agencję SEO, co do której można mieć pewność, że zrobi wszystko, aby Twoja firma była najlepsza w branży.

Jak widzisz, agencja SEO jest dzisiaj w zasadzie niezbędna. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy, jak wybrać odpowiedniego wykonawcę usługi pozycjonowania.

Zapraszamy: Agencja SEO Wrocław.

Artykuł partnera

Zobacz również