|   | 

Czym wyróżnia się kaszel suchy?

Kaszel u dziecka może być bardzo męczący. Najczęściej pojawia się przy przeziębieniu lub grypie. Gdy chcemy kupić coś na kaszel, powinniśmy wiedzieć, z jakim jego rodzajem mamy do czynienia. Na początku infekcji to głównie kaszel suchy.

Rozróżniamy dwa rodzaje kaszlu, a mianowicie kaszel suchy oraz kaszel mokry, który nazywany jest też wilgotnym albo produktywnym. Określenie, który to kaszel, jest bardzo ważne, ponieważ to wtedy będziemy mogli dobrać odpowiednie leki o skutecznym działaniu.

Kiedy pojawi się kaszel suchy?

Najczęściej pojawia się na początku infekcji takich jak przeziębienia czy grypa i trwa przez kilka dni. Może jednak towarzyszyć też innym schorzeniom, na przykład może pojawić się przy alergiach wziewnych i astmie.

Ponadto kaszel suchy często ma miejsce przy nadmiernie suchym powietrzu, na przykład zimą, gdy korzystamy z ogrzewania. Pojawia się w trakcie przebywania w zanieczyszczonym środowisku, w trakcie smogu. Jednorazowy może świadczyć o zakrztuszeniu się drobinką jakiegoś produktu spożywczego.

Jak rozpoznać kaszel suchy?

Kaszel ten ma napadowy charakter, jest męczący. Jest to szczególnie nieprzyjemny kaszel, ponieważ może on nawet prowadzić do wybudzania się w nocy i trudności z zaśnięciem.

Wraz z nim pojawia się uczucie drapania w gardle, które dodatkowo nasila odruch kaszlu. Nie pojawia się wydzielina, jak ma to miejsce w przypadku kaszlu mokrego.

Jak leczyć suchy kaszel?

Przy kaszlu suchym polecane jest stosowanie syropów o charakterze przeciwkaszlowym, ponieważ zatrzymują one odruch kaszlu. Jednocześnie nawilżają gardło i niwelują uczucie drapania.

Dobrym wyborem na suchy kaszel jest syrop Levopront (Levopront.pl). Zawiera on lewodropropizynę, której głównym celem jest zahamowanie skurczu oskrzeli. Jednocześnie składnik ten nie wpływa na działanie układu nerwowego, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych syropów na kaszel, dlatego jest też bezpieczny w stosowaniu u dzieci. Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie: Levopront.pl.

Ponadto przy kaszlu suchym powinniśmy też dużo pić. Dobrze sprawdza się zarówno woda, jak i ciepłe herbaty, na przykład z cytryną, sokiem z malin.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

  • Jakie suplementy na boreliozę?

    Borelioza to choroba, która jest wynikiem ukąszenia przez zakażonego bakterią borrelia burgdorferi kleszcza. Do pierwszych i najczęściej...

  • Sylveco do twarzy

    Sylveco to firma, która ma w asortymencie wyłącznie naturalne kosmetyki. Z powodzeniem oczarują one każdego fana eko kosmetyków...