|   | 

Klucze dynamometryczne do świec. Jak wyposażyć warsztat samochodowy?

Każdy kierowca prędzej czy później musi powierzyć opiekę nad swoim pojazdem obsłudze warsztatu samochodowego - okresowe przeglądy, wymiana części, drobniejsze lub poważniejsze naprawy. Od jakości usług świadczonych przez mechaników zależy długotrwała sprawność i funkcjonalność pojazdów, a także ich bezpieczne użytkowanie. Dobry i godny zaufania warsztat samochodowy to przede wszystkim wykwalifikowany, profesjonalny personel. Niemniej ważny jest aspekt wyposażenia warsztatu w sprzęt, który zapewni właściwą jakość dokonywanych napraw.

Wyposażenie warsztatu samochodowego.

Dobrze wyposażony warsztat to miejsce, w którym zadbano o właściwą organizację i komfort pracy oraz dostępność niezbędnego specjalistycznego sprzętu i narzędzi. Chcąc świadczyć kompleksowe usługi mechaniczne właściciel warsztatu powinien zainwestować w urządzenia do diagnostyki, co znacznie ułatwi i przyspieszy proces naprawy pojazdu. Inna niezbędna rzecz to podnośniki samochodowe,  bez których znaczna część napraw nie będzie możliwa do wykonania. Kolejne potrzebne specjalistyczne urządzenia to kompresory i agregaty prądotwórcze, stelaże lakiernicze czy stacje wulkanizacyjne do wyważania i geometrii kół, a także urządzenia pomiarowe. Oczywiście każdy z właścicieli warsztatu indywidualnie określa rodzaj oraz ilość potrzebnego mu specjalistycznego sprzętu. Oprócz tego każdy warsztat powinien być wyposażony w szereg narzędzi i akcesoriów. Tak więc mechanicy muszą mieć do dyspozycji wkrętarki, zestawy kluczy, śrubokrętów, a także elektronarzędzia - wiertarki i szlifierki. Do potrzebnych produktów zaliczyć też trzeba oleje, smary, czy różnego rodzaju środki chemiczne. Jak już wspomniano bardzo istotna jest organizacja pracy w warsztacie oraz jej komfort. Warsztat samochodowy jest miejscem, gdzie na stosunkowo niewielkiej przestrzeni zgromadzona jest duża ilość różnego rodzaju sprzętu technicznego i innych materiałów. Dlatego też tak ważne jest utrzymanie w warsztacie porządku, łatwa dostępność do narzędzi i możliwość monitorowania stanu posiadanego zapasu części i wykorzystywanych na bieżąco produktów. Ułatwią to funkcjonalne meble warsztatowe - szafy, półki, regały, w których można przechowywać i wygodnie segregować sprzęt, części zamienne oraz różnego rodzaju akcesoria. Istotna jest przy tym jakość mebli, ich wytrzymałość, stabilność oraz właściwe zabezpieczenie. Na komfort pracy składa się oczywiście również oświetlenie warsztatu samochodowego. W tym kontekście warto rozważyć wyposażenie warsztatu w przenośne halogeny, które ułatwią pracę w trudniej dostępnych miejscach.

Klucze dynamometryczne do świec.

Wśród ręcznych narzędzi niezbędnych na wyposażeniu warsztatu samochodowego znajdują się klucze dynamometryczne. Są to narzędzia, które umożliwiają dokręcenie każdego rodzaju śrub ze ściśle określoną, precyzyjną siłą. Jest to niezwykle istotne w sytuacjach, gdy zbyt silne dokręcenie śruby grozi uszkodzeniem materiału. Swoją funkcjonalność klucze dynamometryczne zawdzięczają budowie oraz wykorzystaniu praw fizyki. W budowie klucza dynamometrycznego charakterystyczna jest sprężyna, której napinanie pozwala osiągnąć zamierzoną siłę dokręcenia. W chwili uzyskania właściwej wartości siły, dalsze dokręcanie jest blokowane przez zapadkę. Użytkowanie klucza dynamometrycznego jest łatwe. Wybraną wartość siły należy zaznaczyć na skali klucza, a następnie zablokować mechanizm w tym miejscu. Dokonując wyboru odpowiedniego klucza dynamometrycznego należy kierować się m.in. wskazanym przez producenta marginesem błędu, który nie powinien przekraczać 4%. Podstawowym rodzajem kluczy dynamometrycznych są klucze mechaniczne. Ponadto oferowane są klucze wskazówkowe, elektroniczne, a także łamane oraz sprzęgłowe. Wybór danego rodzaju klucza zależy przede wszystkim od zamierzonego zastosowania. W warsztatach samochodowych, klucze dynamometryczne wykorzystywane są do napraw silnika (klucze sprzęgłowe), do kół (klucze elektroniczne i wskazówkowe) oraz świec i innych drobnych elementów. Klucz dynamometryczny do świec to najczęściej klucz mechaniczny o wartości siły 0-20 Nm.

Force - klucz dynamometryczny 3/8" 18 Nm do świec.

Force to marka profesjonalnych kluczy dynamometrycznych. Model Force 647318P to klucz dynamometryczny 3/8" o stałej wartości momentu obrotowego. Jest on przeznaczony do dokręcania połączeń siłą 18Nm. Dokładność klucza wynosi +/-4%. Świetnie sprawdzi się w każdym warsztacie samochodowym jako najwyższej jakości klucz dynamometryczny do świec. Do każdego klucza Force dołączone jest Świadectwo Kalibracji certyfikowanym przyrządem pomiarowym. Sprawdź ofertę na https://dynamometryczne.pl/.

Zobacz również