|   | 

Jakie są najdziwniejsze składniki perfum niszowych?

​Perfumy kojarzą się zazwyczaj z pięknymi woniami. W topowych pachnidłach odnaleźć można aromaty kwiatów, owoców, przypraw, zapachy drzewne czy skórzane. Takie mieszanki zyskują uznanie u wielu osób, są jednak tacy, którzy w perfumach szukają nietypowych, oryginalnych, niesztampowych woni. Takie odnaleźć mogą w perfumach niszowych. Jakie dziwne składniki one zawierają?

Perfumy niszowe, czyli co?

Perfumy niszowe to te oryginalne, niesztampowe, wyróżniające się. Niszowe pachnidła od tych tradycyjnych nie różnią się jednak techniką wytwarzania – są bowiem również tworzone poprzez mieszankę olejków eterycznych. To, co odróżnia niszowe pachnidła od tych klasycznych, są składniki wykorzystane do stworzenia kompozycji. Na perfumeria.pl/collections/zapachy-niszowe-dla-niej czekają więc perfumy niszowe, w których na próżno jest szukać kwiatów, owoców, drzewnych czy przyprawowych aromatów, wodnych lub zielonych nut. Co zamiast się nich znajduje? Wonie nietypowe, których trudno się spodziewać.  W tym zakresie wyobraźnia twórców pachnideł jest niemal nieograniczona.

Jakie są najbardziej zaskakujące zapachy perfum niszowych?

Wśród niszowych perfum nie brakuje tych, które potrafią zaskoczyć zapachem. Jednymi z nich będą te pachnące pieniędzmi. Taką mieszankę stworzył Patrick McCarthy, dawny wiceprezes firmy Microsoft ds. sprzedaży. Woń świeżo drukowanych pieniędzy zamknął on w nucie głowy pachnidła i uzupełnił akordami morskimi, cytrusowymi, rozmarynem, trawą. Po perfumy pachnące pieniędzmi mogą sięgnąć zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bowiem zapach został wydany w wersjach dla obydwóch płci.

Równie zaskakującym zapachem będzie woń taśmy klejącej. Zamknięta jest ona w Odeur 53, które stworzył japoński dom mody Comme des Garcons. Oprócz taśmy klejącej w perfumach wyczuć można 52 inne składniki – równie oryginalne np. lakier do paznokci, celuloza, palona guma. Woń taśmy klejącej połączona z klejem do papieru pojawia się też w najnowszej propozycji japońskiej firmy, czyli A new perfume.

Perfumy o ciekawych, a na pewno nietypowych zapachach odnaleźć można w kolekcji marki Demeter Fragrance Library. Od lat sięga ona po nietypowe wonie. W swoim portfolio posiada ona kompozycje o aromacie kredek, brudu, środków czystości. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych mieszanek jest jednak ta pachnąca domem pogrzebowym. W pachnidle wyczuć można więc aromat starego drewna oraz białych kwiatów.

Równie kontrowersyjne są perfumy pachnące ropą naftową. Są one kompozycją stworzoną przez firmę Histoires de Parfumes. Woń ropy sprawia, że ich pachnidło jest ciężkie i mocne. Na szczęście zapach ropy częściowo neutralizowany jest oudem, bergamotką, aldehydami, różą, ambrą, cywetem, paczulą, skórą i białym piżmem. 

Artykuł partnera

Zobacz również