|   | 

Pyszne ciasta bez pieczenia

Umiejętność robienia wszelakich wypieków to coś, co bardzo często nabywamy od naszych mam lub babci. Często jednak zdarza się tak, że nie mamy się tego od kogo nauczyć i musimy szukać innych rozwiązań. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w obecnych czasach jest bajecznie łatwo gotować i piec ciasta. Nasze babcie nie miały niestety okazji korzystać z Internetu i jedynie czym mogły się w dawnych czasach inspirować, to sąsiadki i koleżanki, oraz ich własne matki. Osoby żyjące kilka pokoleń wcześniej odkrywały więc nowe smaki na własną rękę. 

Szybkie ciasta bez pieczenia

Odkąd powstał Internet wystarczy do niego zajrzeć i od razu rzuci nam się w oczy przepis, z którego postanowimy skorzystać. Bardzo modne stały się na przełomie ostatnich lat ciasta bez pieczenia, które przyrządza się na zimno i w bardzo szybkim tempie. Pieczenie ciast jest - co trzeba szczerze przyznać - mozolnym procesem, dlatego osoby posiadające mniejszą ilość czasu decydują się na przygotowanie ciast bez pieczenia. Bardzo często zamiennikiem dla tradycyjnego ciasta staje się biszkopt, który można samemu upiec bądź zakupić w sklepie. 

Popularne ciasta bez pieczenia 

Przepisy na ciasta bez pieczenia można znaleźć już w kilka minut i z całą pewnością któryś wpadnie nam w oczy. W wyborze ciasta pomogą nam z pewnością dzieci, które bywają wielkimi łasuchami. Śmietankowy sernik na zimno, to bardzo popularne ciasto bez pieczenia, które można wykonać już w kilka minut i nie powinno ono przynieść żadnego trudu początkującemu kucharzowi. Do przygotowania sernika będziemy potrzebować kilku prostych składników, między innymi galaretek w różnych kolorach, wyżej już wspomnianych biszkoptów oraz 500 gram serka mascarpone. Z serkiem możemy również zrobić wyjątek i zamienić go innym rodzajem. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. 

Przepisy na ciasta bez pieczenia

Przepis na przygotowanie tego typu deseru znajdziemy bardzo szybko w Internecie i już po kilku godzinach powinniśmy się cieszyć jego smakiem. Bardzo dużą popularnością cieszą się również ciasta z użyciem czekolady i kakao. Kakaowe ciasto bez pieczenia to jeden z hitów, który można często spotkać na stołach wielu rodzin w Polsce. Do przygotowania kremu czekoladowego, który będzie głównym składnikiem tego pysznego ciasta, będzie nam potrzebne kakao, masło, mąka pszenna i ziemniaczana oraz cukier i 2 żółtka. Tym razem jako podstawy użyjemy pysznych herbatników, których będzie potrzebne aż 600 gram. 
Podobnie jak z sernikiem ciasto to robi się bardzo szybko i znów oszczędzamy czas na uruchomienie piekarnika i jego pieczenie. Ciasta na zimno nie bez powodu stają się z roku na rok coraz większym hitem i powstają setki nowych przepisów. Jest to idealna alternatywa dla zapracowanych i pozbawionych dużej ilości czasu osób, które kochają raz na czas przygotować coś na własną rękę.

 

Artykuł partnera

Zobacz również