|   | 

Saszetka męska – jak wybrać?

Znana od stuleci jako typowy atrybut polskiego mężczyzny – saszetka – to coś więcej niż zwykła torba na codziennie noszone drobiazgi. Poza standardową jej funkcją jaką jest transportowanie rzeczy z miejsca na miejsce, niewielka rozmiarowo sakiewka może stanowić nietuzinkowy dodatek wpływający na elegancki wygląd stroju i lepszą prezencję. Ogólnodostępne saszetki z reguły można spotkać w pierwszym lepszym sklepie z wyrobami galanteryjnymi, jednak prawdziwy dylemat rodzi się w momencie, gdy ekspedientka pokaże nam szeroki wachlarz różnorodnych wariantów toreb do wyboru. Czy lepsze będzie postawienie na model na pasku, czy może warto zainwestować w wariant do noszenia w dłoni? Bardziej opłacalny jest zakup wyrobu skórzanego czy tańszego odpowiednika z ekoskóry?

Różne materiały, różne ceny

Nie da rady stwierdzić, ile kosztuje standardowa saszetka męska. Wszystko uzależnione jest bowiem w szczególności od tego, z jakiego surowca wykonana zostanie torebka, która wpadnie nam w oko. Do wyboru mamy na pewno dwie podstawowe grupy produktowe, a mianowicie saszetki z tworzyw sztucznych oraz z naturalnej skóry. Te pierwsze z pewnością będą mniej wytrzymałe oraz nie tak efektowne jak te drugie, jednak w parze z niższą jakością automatycznie idzie dużo niższa cena. My jednak zachęcamy do inwestycji w dużo bardziej solidny model, który w całości wykonany zostanie z naturalnego surowca jakim jest skóra. Niekoniecznie musimy w tym celu udawać się do sklepu stacjonarnego, bo równie szeroki wachlarz rozmaitych modeli saszetek skórzanych dostępny jest chociażby w sklepach online typu znany serwis Jan Pol Bis. Poza tym, tego rodzaju dystrybutorzy produktów galanteryjnych proponują konsumentom nie tylko gotową gamę wyrobów, co również usługi wykonania torebek na indywidualne zamówienie. Mogą one wówczas zostać spersonalizowane, czyli możemy zażyczyć sobie wygrawerowania na nich unikatowych napisów, inicjałów własnych bądź firmy, którą prowadzimy.

Im lepsza, tym dłużej używana

Saszetka męska szyta ze skóry doskonale sprawdza się przez długie lata systematycznego użytkowania, o ile właściwie o nią zadbamy, przez co natomiast rozumie się zwłaszcza regularne impregnowanie torebki wedle zaleceń producenta oraz biorąc pod uwagę to, z jakiego typu skóry została ona uszyta. Specjalistyczne środki do pielęgnacji wyrobów galanteryjnych również można nabyć w sklepach typu Jan Pol Bis, gdzie fachowcy dobiorą odpowiedni preparat stricte do rodzaju surowca zastosowanego w procesie produkcji zamawianej saszetki. Niemniej jednak wszelkie produkty skórzane cechują się dużą odpornością na wilgoć oraz większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne – nie obdzierają się w nieestetyczny sposób jak skóropodobne tworzywa sztuczne. Co więcej, poprzez systematyczne impregnowanie saszetki robione z naturalnych materiałów zachowują swój naturalny odcień kolorystyczny i nie odbarwiają się.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

  • Jak się ubrać na podróż

    Od kiedy podróżowanie stało się powszechnym sposobem na spędzanie urlopu, a tanie linie lotnicze pootwierały mnóstwo atrakcyjnych turystycznie...

  • Hurtownia fryzjerska online

    Salon fryzjerski stał się miejscem szczególnie uwielbianym przez współczesnych ludzi. To właśnie tam odbywają się metamorfozy, które...