|   | 

Dom

Urządzamy taras - na jakie meble warto się zdecydować?

​Przestronny taras zdecydowanie podnosi wartość każdego mieszkania i domu. Gwarantuje on bowiem mieszkańcom wiele możliwości. Na przykład związanych z jego urządzeniem w taki sposób, aby okazał się miejscem sprzyjającym odpoczynkowi. Żeby jednak tak się rzeczywiście stało, konieczne jest podjęcie kilku istotnych decyzji. Związane są one przede wszystkim z wyborem mebli.

Meble na taras - z jakiego materiału powinny zostać wykonane?

Jak można się domyślić, w tym miejscu nie sprawdzą się „standardowe” produkty, wykorzystywane wewnątrz. Nieodpowiednio zabezpieczony stół, krzesła i inne meble mogłyby dość szybko ulec zniszczeniu, z powodu wpływu czynników zewnętrznych (np. wilgoci). No chyba że planujemy chować meble za każdym razem, gdy przestaniemy korzystać z tarasu.

Takie rozwiązanie nie jest jednak zbyt praktyczne. Wymaga również częstego noszenia i przesuwania ciężkich konstrukcji. Znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się zakup mebli specjalnie przygotowanych do użycia na zewnątrz. Czym się one wyróżniają? Oczywiście użyciem odpowiednich materiałów.

Biorąc pod uwagę zmienne warunki pogodowe (deszcz, śnieg, słońce, wiatr), zdecydowanie najlepszym wyborem okaże się technorattan. Jest to tworzywo sztuczne, wzorowanie na naturalnym rattanie, drewna palm pochodzących z Azji. Jego parametry są w dostosowywane w taki sposób, aby większych trudności radził sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi.

Technorattan jest lekki, jednak bardzo wytrzymałym pod względem mechanicznym. Ponadto jest odporny na wilgoć, promienie UV, a także poważne zabrudzenia. Stoły i inne meble wykonane z tego materiału możemy bez obaw trzymać przez cały roku na tarasie. Nie ulegną one przedwczesnemu uszkodzeniu i nie stracą na wyglądzie. Ten natomiast jest bardzo atrakcyjny. Dzięki temu z łatwością znajdziemy produkty, które spełnią nasze wymagania.

Jakie meble na tarasie? Wybieramy najlepsze konstrukcje

Skoro wiemy już, na jaki materiał warto zwrócić szczególną uwagę, możemy przejść do opisywania konkretnych produktów, które mogą znaleźć się na tarasie, a także na balkonie czy też w ogrodzie.

Wówczas, gdy przestrzeń ta ma służyć więcej niż jednej osobie, dobrym wyborem z pewnością okaże się technorattanowa sofa. Zwłaszcza gdy zostanie wyposażona w miękką poduszkę, zwiększająca komfort siedzenia. Poza sofami, na rynku znaleźć można również specjalne narożniki, na których pomieści się sporo osób. Do sofy lub narożnika dobrze byłoby dobrać kilka krzeseł oraz wspomniany już wcześniej stolik. Na rynku znaleźć można wiele produktów z oszklonymi blatami, najlepiej wykonanymi ze szkła hartowanego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne.

Przydałoby się coś również o typowo wypoczynkowych właściwościach. Wymienić możemy między innymi leżaki, huśtawki, hamaki, a także fotel bujany, na którym można byłoby rozsiąść się wieczorami przy dobrej książce lub lunecie powalającej na obserwację gwiazd.

Niezwykle przydatna będzie również ogrodowa skrzynia, w której schowamy między innymi poduszki, koce lub innego rodzaju akcesoria, które uprzyjemnią czas spędzony na tarasie. Do obowiązkowych elementów wyposażenia zaliczyć możemy także grill i doniczki z kwiatami, które zdecydowanie ożywią taras i sprawią, że nabierze on specyficznego charakteru.

Zestawy mebli ogrodowych:

Gdzie kupić zestaw mebli na taras?

Jeśli zadbamy o przygotowanie odpowiedniego planu aranżacji, będziemy w stanie stworzyć niezwykle wygodny i praktyczny kącik, który pozwoli nam w najlepszy możliwy sposób czerpać z wszystkich korzyści wynikających z dobrej pogody.

Jak już wspomnieliśmy, oferta rynkowa jest dość szeroka. Gdzie jednak znajdziemy najbogatszy zbiór mebli tarasowych? Oczywiście w internecie. Zakupy w sklepie online to najlepsze rozwiązanie wówczas, gdy zależy nam na znalezieniu konkretnych produktów, spełniających konkretne kryteria i wymagania. Internet zapewnia nam możliwość spokojnego przeszukiwania katalogów wybranych producentów, a także porównywania poszczególnych wyrobów. Do tego dochodzi wygodna dostawa i szansa na skorzystanie z atrakcyjnych ofert cenowych.

Biorąc to wszystko pod uwagę, aranżacja tarasu wcale nie musi być tak trudna, jak nam się wydaje. Wystarczy jedynie postawić na właściwe produkty, zgodne z naszą wizją.

Artykuł partnera

Zobacz również