|   | 

Beta alanina - czy faktycznie potrzebna jest sportowcom?

Odżywek, które są przeznaczone dla sportowców, jest współcześnie na rynku bardzo wiele. Wśród nich odnajdziemy również beta alaninę, która ceniona jest szczególnie przez osoby, zawodowo i profesjonalnie uprawiające sport. Czy beta alanina to suplement, który naprawdę warto zastosować w codziennej diecie?

Większa wytrzymałość i siła

Beta alanina uchodzi za preparat, który regularnie stosowany poprawia parametry, jak siła i wytrzymałość. To właśnie owe parametry nadają kształt zdolności dla całego naszego ciała i organizmu a w skrócie można określić je jako kondycję. Jeśli więc chcesz poprawić swoje wyniki sportowe, z całą pewnością beta alanina jest idealnym suplementem, aby poprawić swoje dotychczasowe wyniki w sporcie.

Czym jest beta alanina?

Beta alanina jest związkiem chemicznym, który zaliczany jest do aminokwasów. Jest to prekursor niezwykle ważnej karnozyny, będącej podstawowym elementem tkanki mięśniowej. Dzięki temu związkowi mamy możliwość utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w obrębie komórek mięśniowych, a tym samym nie wytwarzany jest w nadmiernej ilości kwas mlekowy. Uważa się, że zapobieganie zakwaszaniu mięśni sprzyja regeneracji a dodatkowo doskonale niweluje uczucie nadmiernego zmęczenia po treningu.

Składnik licznych suplementów

Obecnie beta alanina jest bardzo częstym składnikiem wszelkiego typu suplementów sportowych a także stacków keratynowych. Oczywiście możemy ją również spotkać w naturalnym pokarmie, jak na przykład w czerwonym i białym mięsie.

Beta alanina powinna być regularnie stosowana przez sportowców w każdej kategorii, ponieważ jest substancją, która pozwala na zwiększenie stężenia regeneracyjnej karnozyny. Można ją nazwać jako preparat powysiłkowy, jakiego głównym celem jest zahamowanie niekorzystnych reakcji katabolicznych w naszym organizmie. Oczywiście ma ona również szereg innych zalet i walorów, dlatego polecana jest sportowcom, jak i osobom, które żyją bardzo aktywnie.

Karmnozyna obecna w beta alaninie zawarta jest również w włóknach szybko kurczliwych oraz w mniejszym stopniu w wolno kurczliwych. Suplementacja beta alaniną prowadzi więc do zwiększenia wydolności całego naszego organizmu, a tym samym sprawia, że osiągnięcia, które zdobywamy w sporcie są o wiele lepsze.

Z czym łączyć beta alaninę?

Warto zastanowić się z jakimi preparatami należy łączyć beta – alaninę, aby działała jeszcze bardziej skutecznie. Największym jej sprzymierzeńcem, jak się okazuje jest kreatyna. Kreatyna w podobny sposób podnosi wydolność całego organizmu, a także pomaga w budowaniu suchej masy mięśniowej. Łącząc oba te suplementy mamy więc szansę na osiągniecie jeszcze lepszych niż dotychczas wysiłków, kiedy to stosowaliśmy jeden preparat. Dodatkowo stosując oba te preparaty szybciej i skuteczniej usuwamy tkankę tłuszczową, która zalega w organizmie, a co za tym idzie bardzo nieestetycznie wygląda.

Beta alanina jest preparatem polecanym dla sportowców, ponieważ nie tylko przynosi znakomite efekty i rezultaty, ale również jest to bezpieczny suplement diety.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również