|   | 

Jak zagospodarować wolny czas zimą?

Okres jesienno-zimowy nie zawsze sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu. Kiedy dopada nas chandra, najchętniej przespalibyśmy cały dzień, nie wychodząc z domu. Czy to jednak dobry sposób na to, aby przetrwać ten niekoniecznie dobry dla nas czas? A może warto znaleźć też dobre strony zimowej scenerii za oknem i znaleźć zajęcie, które poprawi nam humor?

Przegonić lenia 

Kiedy na dworze robi się chłodniej, nasz organizm domaga się większej ilości wartości odżywczych. To powoduje, że na wadzę przybywa nam dodatkowych kilogramów, których trudno jest się pozbyć przed wakacyjnym wyjazdem. Zamiast podjadać wieczorami czekoladę, dobrze jest iść pobiegać lub kupić karnet na siłownie. Kilka dni ferii przeznaczmy na szusowanie po stoku. Narty czy snowboard – każdy znajdzie coś dla siebie. A w weekend dobrze sprawdzą się łyżwy lub basen. Sport może nam przecież towarzyszyć przez cały rok, nie tylko latem.

Zakupowy zawrót głowy

Nic tak nie poprawia humoru jak zakupy, o czym wiedzą szczególnie kobiety. Kilka godzin spędzonych w centrum handlowych wprawi nas nie tylko w radosny nastrój, ale również pozwoli spędzić ciekawie sobotnie popołudnie. Nowo kupiona sukienka może być też pretekstem na wieczorne wyjście do baru z przyjaciółmi.

Kawa w doborowym towarzystwie

Temperatura spada poniżej zera, co nie oznacza, że jesteśmy zmuszeni nakryć się kocem i pozostać w domu. Lekiem na chłód jest aromatyczna kawa. Zimowe propozycje mogą zaskoczyć nie jednego smakosza tego napoju – kawa z imbirem i cynamonem, z nutką pomarańczy lub bezową pierzynką smakują naprawdę wybornie, szczególnie kiedy wypijemy ją z najlepszą przyjaciółką lub drugą połówką.

Rozrywka na poziomie

Bardzo dużą część Polaków w wolnym czasie chodzi do kina. To dobry sposób na nudę i przy okazji zobaczenie nowości na dużym ekranie. Komedie, filmy sensacyjne, horrory, filmy akcji i dokumentalne – każdy znajdzie coś dla siebie. A gdyby tak kino zamienić na teatr Warszawa? To miejsce o zupełnie innym charakterze. Spotkania z aktorami twarzą w twarz oraz nieoceniona gra aktorska, którą możemy podziwiać z bliska. Zimową chandrę przegonimy, wybierając Teatr Komedia. To miejsce szczególne, gdzie zapomnisz o codziennych troskach i problemach. Tutaj śmiech jest pierwszoplanowym aktorem.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również