|   | 

Jak kupić tanio wyprawkę szkolną?

Wyprawka do szkoły, podręczniki, inne pomoce naukowe, plecak, zeszyty, piórnik, przybory szkolne, obuwie na zmianę, strój na lekcje wychowania fizycznego, farby, blok rysunkowy, blok techniczny i inne potrzebne rzeczy sporo kosztują. Jeżeli poszukamy odpowiednich okazji, możemy sporo zaoszczędzić.

Na zakupy wyprawki szkolnej najlepiej wybrać się z listą potrzebnych rzeczy. Wtedy nie skusimy się na coś zbędnego. Zanim sporządzimy listę należy zastanowić się razem z dzieckiem, jakie rzeczy, z których dziecko korzystało w poprzednim roku mogą służyć mu dalej. Często nowy plecak czy piórnik nie jest konieczny.

Kiedy najlepiej robić zakupy?

Najlepszym okresem na szkolne zakupy jest początek sierpnia. Wtedy prawie wszystkie sklepy kuszą promocjami. Zakupy najlepiej robić w dużych marketach, gdzie promocje na artykuły szkolne w drugiej połowie wakacji są naprawdę spore. Lepiej zrezygnować z zakupów w sklepikach osiedlowych, w których opłaca się robić zakupy tylko w sytuacjach kryzysowych, gdy dziecku np. niespodziewanie skończy się zeszyt. Wiele sklepów pod koniec wakacji na początku roku szkolnego przecenia i wyprzedaje towar.

Nie warto ulegać modzie. Jeśli panuje moda na plecak, piórnik czy zeszyt z jakąś postacią czy z innym motywem z bajek czy filmów, cena takiego artykułu na pewno będzie podwojona. Warto wytłumaczyć dziecku, że plecak czy piórnik to artykuły, które mają wystarczyć nie tylko na obecny rok szkolny, ale powinny mu posłużyć o wiele dłużej. W kolejnym roku szkolnym może być już inna moda, dlatego najlepiej kupić zwykły plecak, piórnik i zwykłe zeszyty.

Zakup podręczników szkolnych

Szczególnie duży wydatek stanowi zakup podręczników szkolnych. Wprawdzie w związku z reformą edukacji podręczniki dla większości uczniów w kolejnym roku szkolnym będą darmowe, jednak rodzice uczniów niektórych klas będą musieli dokonać zakupu podręczników. Najlepiej kupić podręczniki szkolne przez internet. W księgarniach internetowych będzie można liczyć na spore rabaty, zwłaszcza wtedy, gdy robi się większe zakupy. Warto więc dogadać się z rodzicami innych uczniów i wspólnie zamówić podręczniki.  

W niektórych księgarniach internetowych można kupić zarówno tanie podręczniki, jak i inne artykuły szkolne. Warto sprawdzać, gdzie dany podręcznik i artykuł szkolny ma najniższą cenę. Oczywiście do zakupów należy doliczyć koszt wysyłki.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również