|   | 

Nowoczesne rozwiązania w pralkach

Pralka jest jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Trudno byłoby wyobrazić sobie bez niej życie codzienne, bowiem utrzymywanie swoich ubrań w czystości stałoby się wówczas prawdziwą męką. Dobra pralka zapewnia nam przede wszystkim ogromną oszczędność czasu i wygodę. Podobnie jak wszystkie inne urządzenia, również pralki "idą z duchem czasu" i w miarę rozwijania się technologii stają się coraz bardziej zaawansowane. Jest to rzecz jasna fantastyczna wiadomość dla każdego z nas, bowiem dzięki temu dają nam one coraz więcej możliwości i funkcji.

Ponadto korzystanie z tych urządzeń staje się bezpieczniejsze dla naszego środowiska naturalnego i tańsze, bowiem zapewniają one sporą oszczędność energii. We współczesnych pralkach pojawia się oczywiście bardzo wiele nowoczesnych technologii – czasami ciężko jest połapać się w tym, co dają nam poszczególne z nich. Warto zatem zapoznać się z nimi nieco bliżej aby wiedzieć, czym kierować się w czasie kupowania dla siebie takiego urządzenia. Eco Bubble to nowoczesny system stworzony przez firmę Samsung i stosowany w jej pralkach.

Jego głównym założeniem jest przede wszystkim dbanie o ekologię i oszczędzanie energii. Ponadto pozwala on na wykorzystywanie w skutecznym praniu naturalnych sił występujących w przyrodzie, co zapewnia znacznie lepsze efekty i bardzo dokładne czyszczenie ubrań. System sprawia, że detergent wnika w strukturę pranych tkanin nawet 40 razy szybciej niż w przypadku standardowych rozwiązań. Dzięki stosowaniu systemu detergent miesza się w pralce z wodą i powietrzem, czego efektem jest powstawanie naturalnych bąbelków, powodujących z kolei wspomniany wyżej efekt. Dzięki temu wszystkiemu pranie jest znacznie szybsze i dokładniejsze, a przy tym może odbywać się przy niższych temperaturach – zapewnia to zatem spore oszczędności energii.

Panasonic to kolejny znany producent, który przygotował nowoczesny i autorski system. Steam Action również zapewnia nam sporą energooszczędność, a przy tym ogromną wygodę; system ten praktycznie eliminuje konieczność późniejszego prasowania ubrań już po wyjęciu ich z pralki. Polega on na tym, że w określonym momencie w czasie prania do wnętrza pralki wstrzykiwana jest para wodna, która zapewnia kilka bardzo dobrych efektów. Przede wszystkim rozluźnia ona włókna ubrań, dzięki czemu po wyjęciu z pralki nie są one pomięte i zazwyczaj nie musimy ich już prasować. Dodatkowo para służy jako swego rodzaju odświeżacz, zatem za jej pomocą w krótkim czasie można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu na przykład z przepoconych ubrań.

Wszystko to sprawia, że pranie jest znacznie szybsze – system zapewnia zatem nie tylko wygodę, ale i oszczędność wody oraz energii. Producent LG w przygotowanym przez siebie systemie poszedł jeszcze dalej, jeśli chodzi o oszczędności. Firma opracowała bowiem sposób na pranie ubrań... bez użycia wody ani żadnych środków piorących. Niektóre modele producenta usuwają wszystkie zabrudzenia z ubrań przy pomocy strumienia gorącego powietrza. Dodatkowo zastosowano w nich specjalne rozwiązania które sprawiają, że po wyjęciu z pralki tkaniny nie są pomięte i nie trzeba ich prasować.

Trzeba przyznać, że rozwiązanie to jest naprawdę rewolucyjne – jeszcze kilkanaście lat temu nikt chyba nie pomyślałby, że możliwe będzie pranie ubrań bez wody i detergentów. Wymienione wyżej systemy są oczywiście jedynie przykładami. Niemniej jednak doskonale pokazują one, że technologia pomaga w projektowaniu coraz lepszych i skuteczniejszych pralek, dzięki czemu urządzenia te w jeszcze większym stopniu ułatwiają nam życie.

Zobacz również