|   | 

Jak prawidłowo grillować?

Lato w pełni i wiele osób spędza swój wolny czas na świeżym powietrzu. Nieodłącznym elementem wakacyjnych spotkań z przyjaciółmi jest wspólne grillowanie, któremu często towarzyszą kulinarne eksperymenty. Aby móc cieszyć się smacznymi i zdrowymi potrawami, zanim wrzucimy je na ruszt, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. 

Często popełnianym błędem jest nieodpowiednie rozpalanie grilla. Niektórym zdarza się wrzucać do ognia wszystko, co im wpadnie w ręce. Nie jest to dobrą praktyką, ponieważ nie należy zapominać o tym, że wszystko, co w oparach, wędruje do naszych potraw. Grill najlepiej przygotować przy użyciu rozpałek wyprodukowanych z drzew liściastych. Zdecydowanie powinno unikać się sztucznych, chemicznych produktów, ponieważ są one źródłem szkodliwych substancji i mogą niekorzystnie wpływać na smak jedzenia i tym samym na nasze zdrowie.

Najczęściej grillowanym produktem jest mięso, dlatego bardzo ważne jest jego staranne przygotowanie. Aby wydobyć z żywności wszystko, co najlepsze, przed wrzuceniem na ruszt należy ją zamarynować – najlepiej w autorskiej kompozycji przeróżnych ziół wymieszanych z odrobiną oliwy. Tak przygotowane produkty warto włożyć na kilka godzin do lodówki, dzięki czemu będą mogły nabrać smaku i aromatu przypraw.  Przystępując do właściwej czynności, czyli do grillowania, nie należy kłaść mięsa bezpośrednio na ruszt. Najlepszym rozwiązaniem będą aluminiowe tacki, które zapobiegną skapywaniu tłuszczu, który pod wpływem wysokiej temperatury zamienia się w niebezpieczne dla zdrowia związki. Potraw nie należy także piec zbyt długo, ponieważ zrobią się suche, ciężkostrawne i staną się uboższe w substancje odżywcze. 

Przygotowując się na grillowanie bardzo ważny jest także wybór produktów. Propozycje marki Nove to gwarancja najwyższej jakości, która zapewniana jest dzięki doborowi naturalnych składników, sprawdzonym recepturom oraz niezwykłej dbałości o najmniejsze szczegóły w procesach produkcyjnych.

Źródło: www.info.newseria.pl

 

Zobacz również

  • Jakie suplementy na boreliozę?

    Borelioza to choroba, która jest wynikiem ukąszenia przez zakażonego bakterią borrelia burgdorferi kleszcza. Do pierwszych i najczęściej...

  • Sylveco do twarzy

    Sylveco to firma, która ma w asortymencie wyłącznie naturalne kosmetyki. Z powodzeniem oczarują one każdego fana eko kosmetyków...